Murdoch zavírá největší bulvární noviny v Británii

8. 7. 2011 | KuL
Britský bulvární nedělník News of the World kvůli skandálu s odposlechy mobilních telefonů vyjde tento týden naposledy.

Mediální společnost News International ve čtvrtek oznámila, že britský bulvární nedělník News of the World kvůli skandálu s odposlechy mobilních telefonů vyjde tento týden naposledy. Největší bulvární nedělník Británie s nákladem 2,6 milionu výtisků končí po 168 letech, informují agentury AFP a Reuters.

"Po konzultacích s kolegy jsem se rozhodl, že z úcty k tomuto listu musíme podniknout další ráznou akci. Tuto neděli vyjde poslední vydání News of the World," řekl James Murdoch, jeden z výkonných ředitelů News Corporation a syn mediálního magnáta Ruperta Murdocha.

V posledním vydání nebudou žádné reklamy. Výtěžek z jeho prodeje půjde na "dobré účely", dodává prohlášení společnosti News International.

Skandál, který tento týden otřásá britskou veřejností, se týká odposlechů mobilních telefonů, které si u soukromého detektiva objednal News of the World (NoW). V pondělí vyšlo najevo, že detektiv Glenn Mulcaire odposlouchával hlasovou schránku mobilu třináctileté Milly Dowlerové, která byla unesena a zavražděna v roce 2002.

"Napíchnuté" měly být telefony až 4000 osob, včetně rodin obětí teroristických útoků v Londýně z roku 2005 nebo rodin vojáků, kteří padli v Afghánistánu a Iráku. Odposlechy se týkaly také celebrit, královské rodiny, politiků a známých osobnosti včetně herce Hugha Granta nebo právníka zapojeného do vyšetřování smrti britské princezny Diany.

Od News of the World už kvůli skandálu odešla řada inzerentů a partnerů včetně charitativní organizace Královská britská legie, která se stará o válečné veterány a jejich rodiny ve Velké Británii. Inzeráty stáhla společnost O2, automobilky Ford, Vaxhaul a Mitsubshi nebo obchodní řetězec Sainsbury's.

Existují dokumenty, podle nichž žurnalisté bulvárního listu platili policejním důstojníkům za informace. Londýnská policie už požádala Nezávislou komisi pro vyšetřování praktik policie (IPCC), aby celou věc vyšetřila.

Následky skandálu mohou mít dopad i na další mediální plány Ruperta Murdocha a jeho News Corporation, protože chce koupit britskou televizní stanici BSkyB. Britská vláda by o toto obchodu měla rozhodnout do několika dnů.


Zdroj: www.zahranicni.eurozpravy.cz
 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: