Najděte svého dvojníka na malířských plátnech mistrů skrze selfíčko. Art Selfie od Googlu je nově dostupná i v Česku

5. 9. 2018 | Petr Michl, Kristýna Vozková
Nerozeznáte Maneta od Moneta a trpíte při každé návštěvě muzea? Nevadí. Díky aplikaci Google Arts & Culture se můžete umění učit zábavnou formou, s pomocí selfies. Appka k vaší tváři přiřadí umělecká díla, na nichž mají lidé podobné obličeje.

Dle Googlu propadly od začátku tohoto roku umění miliony nových lidí. Aplikace Google Arts & Culture je nabitá světovými uměleckými podklady, ale dlouhou byla jen virtuální oázou pro skutečné nadšence. Od ledna 2018 si ale lidé na několika světových trzích mohli udělat selfie dvojníka mezi deseti tisíci obrazy našich spřátelených galerií z celého světa. Danou příležitost využilo 78 milionů lidí a nyní mohou další, tato možnost je nově dostupná na na dalších světových trzích, včetně toho českého.  

Aplikace Google Arts & Culture je několik let starou záležitostí a můžete si ji stáhnout jak pro Android tak pro iOS. Funkce s názvem Search with your selfie” byla ještě více rozšířena. Díky spolupráci s partnery se Googlu podařilo více než zdvojnásobit počet uměleckých děl v databázi. To znamená desetitisíce portrétů, které se vám mohou podobat. Někdy se podaří najít i překvapivou shodu, například když ženu z amerického města St. Louis spojilo selfie s portrétem její prababičky Emmy. Vyzkoušejte to a kdo ví, třeba se podobáte portrétu císaře Gojonga, anebo jednomu z obrazů Fridy Kahlo.

Art Selfie je technologie počítačového vidění založená na strojovém učení. Když si uděláte selfie, vaše fotka se porovná s obličeji na uměleckých dílech poskytovaných partnery  Googlu. Během chvíle uvidíte výsledky společně s procentuálním hodnocením, které ukazuje, do jaké míry se váš obličej podobá tomu z obrazu. Vaše selfie vám tak otevírá další dveře do světa umění – stačí kliknout na svého dvojníka, abyste o něm zjistili více informací, popř. poznali umělce, o kterém jste ještě nikdy neslyšeli.

Tuto možnost využilo i mnoho celebrit jako Kristen Bell, Ryan Seacrest, Kumail Nanjiani a Jack Dorsey sdíleli své umělecké dvojníky na svých sociálních sítích. 

Guys, this app is DEAD ON.

Příspěvek sdílený kristen bell (@kristenanniebell),

In a surprising twist... #googleartsandculture

Příspěvek sdílený Ryan Seacrest (@ryanseacrest),

Nyní to bude ještě jednodušší. Google přidali novou funkci i do Google Lens pro Android. Až si budete příště prohlížet umělecká díla přes Google Lens, všimněte si v aplikaci možnosti Art Selfie.

Zdroje: bloomberg.com, blog.google.com, google.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.