Nejlepší fanoušci vaší facebookové stránky budou zviditelnění

10. 10. 2018 | Matěj Kameník, Petr Michl
Také je milujete? Superfanoušci, co vám lajkují téměř každý příspěvek a píšou pravidelně komentáře, jsou duší každé Facebook stránky. Nyní dostanete možnost, jak jim dát vědět, že o tom víte a vážíte si toho.

Facebook přestavil celou nový formát a funkci spojené s videem. Při jednom přidal i funkci, kterou Facebook již dříve testoval.  Po dobrém feedbacku, kterého se mu dostalo od partnerů, se rozhodl funkci zpřístupnit pro stránky s více než 10 tisíci sledovateli. Potěší především ty, které mají skutečně aktivní fanoušky. 

Funkce Top Fans (Nejlepší fanoušci) vyzdvihuje nejvěrnější sledující zobrazením odznaku vedle jejich jména. Lidé se mohou přihlásit k odznaku nejlepších fanoušků poté, co si ho „zaslouží“ tím, že jsou jedním z nejaktivnějších lidí na stránce: sledováním jejích videí stránky, komentováním, dáváním liků nebo sdílením obsahu stránky.

Mezi testujícími subjekty byl i projekt Nowhere Men hledající inspirující příběhy skutečných lidí po celém světě. Jeho spolutvůrci Alex a Brian k tomu říkají:

Není jen skvělé vidět, kdo jsou naši nejvěrnější fanoušci, ale je také úžasné, že jim to můžeme říct. Máme příležitost veřejně uznat jejich podporu naší práce (zejména prostřednictvím „výkřiků“ v živých videích), a díky tomu se cítí více ocenění.“

Jak můžete Top Fans aktivovat? Nejprve je potřeba používat na vaší FB stránce „video template”, ten ji přizpůsobí, aby lépe vyhovovala sledování videí. Uživatelé tak například po vstupu na stránku uvidí kartu s vámi zvolenými top videi. Odznaky Top Fans jde aktivovat v nastavení stránky. Odznak (badge) nejlepšího fanouška se pak bude zobrazovat těm, co si to svou aktivitou zaslouží, při komentáři ne nutně jen u videí, ale u jakéhokoliv příspěvku stránky.

Zdroj: facebook.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: