Nejlepší zaměstnavatelé v ČR jsou v IT

20. 4. 2011 | BrP
Včera byly vyhlášeny výsledky 8. ročníku studie Best Employers Česká republika, která je každoročně pořádána v celosvětovém rozsahu společností Aon Hewitt.

Včera byly vyhlášeny výsledky 8. ročníku studie Best Employers Česká republika, která je každoročně pořádána v celosvětovém rozsahu společností Aon Hewitt. Letošní ročník měl celkem 71 zúčastněných společností, podmínky studie však splnilo pouze 62 firem. Vyhodnocení proběhlo ve dvou kategoriích - velké společnosti a malé a střední společnosti.

V první kategorii se na vedoucí pozici umístila společnost Red Hat Czech s.r.o., následovaná Microsoftem a výrobcem cigaret Philip Morris ČR. V katergorii malých a středních firem obsadila první místo společnost Amgen, podnikající ve farmaceutickém průmyslu, druhé míto paatří oriflame Software a třetí společnosti Et netera, podnikající taktéž v IT.

Nejlepší zaměstnavatelé mají v průměru o 34 % více motivovaných zaměstnanců v porovnání s ostatními společnostmi na trhu. ¾ jejich lidí firmu chválí navenek, jsou proaktivní a přicházejí s novými nápady. Tento typ chování s sebou samozřejmě přináší i lepší obchodní výsledky. Nejlepší zaměstnavatelé vykazují oproti průměru o 15 % vyšší návratnost pro akcionáře a mají vyšší tržby na zaměstnance než zaměstnavatelé průměrní.

Projektová manažerka studie v ČR, Tereza Kožuská komentovala výsledky následovně: "Letošní výsledky studie v České republice zrcadlí trend ve světě, a to je pokles průměrné motivovanosti. V porovnání z roku na rok jde o pokles 3 %, v dlouhodobější perspektivě o 2 %". Zajímavým výsledkem je také to, že průměrná motivovanost těch nejlepších zaměstnavatelů oproti loňskému roku ještě vzrostla, a to o 7 %.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: