Netflix představuje nový font Netflix Sans. Vlastní písmo mu má ušetřit miliony dolarů

29. 3. 2018 | Kristýna Vozková
Společnost Netflix vyvinula vlastní styl písma inspirovaný slavným logem značky. Ušetří díky němu miliony ročně na licencích za font Gotham.

Společnost Netflix představila své nové písmo Netflix Sans. To sice diváky nepřekvapí neotřelým designem, zato společnosti ušetří pěkný balík peněz. Firma využívala celé roky font Gotham, ale placení licence za jeho užívání se mezinárodní společnosti velikosti Netflixu zbytečně prodražilo.

Přidala se tak k dalším firmám, které se rozhodly zainvestovat do vývoje vlastního písma. Během posledních několika let to udělaly například společnosti Apple (San Francisco), Samsung (SamsungOne), Google (Roboto a Product Sans) nebo Microsoft (Segoe).

Na tvorbě písma spolupracoval in-house konstrukční a designérský tým v čele s Noahem Nathanem a Tanyou Kumar a společnost Dalton Maag. Nové písmo je jednoduché, čisté a funkční a kromě toho, že představuje jedinečný prvek v rámci podoby značky, ušetří společnosti ročně miliony dolarů.

Samotný font není ničím revoluční. Nathanovou chloubou je ale klenutý řez na malém písmu „t",  který má být inspirován původním logem značky Netflix.

Zdroj: culturetalk.com

Nathan na svých webových stránkách představil několik variant nového fontu, se kterým se budeme na Netflixu nově setkávat.

Netflix Sans Thin:

Netflix Sans Light:

Netflix Sans Regular:

Netflix Sans Medium:

Netflix Sans Bold:

Netflix Sans Black:

Zdroje: noahnathan.com, adweek.com, itsnicethat.com, theverge.com

Tip redakce:

V minulém roce jsme se setkali se změnami písma a loga také v českých vodách. Jednou z nich bylo představení nových vizuálů a loga pro Masarykovu univerzitu v Brně od studia Najbrt. Vlastní písmo má být hlavním rozpoznávacím znakem značky a má nahradit i loga jednotlivých fakult a kateder.

S novým písmem a logem přišel také Skaut. Vytvořil je Lumír Kajnar.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: