News Corp prý chtěla převzít zbývající akcie britské BSkyB

15. 6. 2010 | ČTK
Mediální skupina News Corp Ruperta Murdocha prý chtěla převzít zbývající akcie britského satelitního operátora BSkyB, byla ale odmítnuta. Nabídka by ocenila britskou společnost na 12 miliard liber (370 miliard Kč), uvedl v noci na dnešek informovaný zdroj. News Corp má v BSkyB 39 procent a je jejím největším akcionářem.

Ilustrační obrázek, zdroj: archiv

Mediální skupina News Corp Ruperta Murdocha prý chtěla převzít zbývající akcie britského satelitního operátora BSkyB, byla ale odmítnuta. Nabídka by ocenila britskou společnost na 12 miliard liber (370 miliard Kč), uvedl v noci na dnešek informovaný zdroj.
News Corp má v BSkyB 39 procent a je jejím největším akcionářem. BSkyB, jejímž předsedou je Murdochův syn James, prý nabídku zamítla jako příliš nízkou. Její tržní hodnota se přitom pohybuje kolem 10,5 miliardy liber.
Zdroj dodal, že BSkyB nyní zvažuje, jaké má možnosti. List Daily Telegraph napsal, že by se vedení společnosti mělo dnes dopoledne sejít a je pravděpodobné, že vydá nějaké prohlášení.
News Corp zastřešuje vysílání a kabelové sítě Fox, filmové studio Twentieth Century Fox a několik deníků včetně The Wall Street Journal a The Sun. Pokud by se transakce uskutečnila, mediální magnát by získal kontrolu nad placeným televizním vysíláním s dominantní pozicí v Británii. Šlo by o jednu z největších akvizic ve skupině News Corp.
Převzetím by News Corp také využila svůj balík hotovosti, který má k dispozici. Ke konci prvního čtvrtletí společnost vykázala hotovost a hotovostní ekvivalent 8,2 miliardy dolarů. Z BSkyB ani News Corp nebyl nikdo k zastižení, aby se k situaci vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: