Nike vstupuje do metaverza s virtuálním světem Nikeland

31. 3. 2022 | Beáta Vaňková
Nike se chce přiblížit mladší generaci, a tak společně s herní platformou Roblox vytváří virtuální svět Nikeland, kde si lze zahrát spoustu miniher a zároveň si vytvořit svou vlastní. Do čeho mohou hráči obléknout své avatary? Nejnovější oblečení a boty od Nike jsou pochopitelně k dispozici.

Společnost Nike oficiálně učinila svůj první krok do metaverza. Oznámila svůj nový virtuální svět s názvem Nikeland, který má za cíl přiblížit značku Nike mladší generaci. Nikeland se nachází v rámci online herní platformy Roblox a je vytvořen podle skutečného sídla této značky. Zahrnuje budovy, hřiště a arény, v nichž mohou hráči soutěžit v různých minihrách.

Jen před několika měsíci podala společnost Nike na Úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví žádosti o ochranné známky na své nejznámější značky, claimy a loga, aby je mohla použít na virtuálním zboží. Tato zpráva se objevila krátce poté, co společnost Meta přiblížila své budoucí plány točících se kolem metaverza. V rámci Nikelandu byly tyto ochranné známky pravděpodobně použity na řadě oblečení, které nosí avataři. Klasické tenisky Air Force 1 tak mohou uživatelé nosit spolu s oděvními stálicemi, jako jsou kolekce ACG a Nike Tech Pack.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: