Novinky na Facebooku: hlasové příspěvky, archiv FB Stories a cloudové úložiště

18. 5. 2018 | Kateřina Tauchenová
Facebook pokračuje ve své snaze přilákat zpět uživatele, kteří v poslední době dávají přednost používání Instagramu anebo jsou na Facebooku jen jako pasivní příjemci informací. A přitom vám ušetří i místo v paměti telefonu.

Facebok oznámil tři zajímavé novinky, které podle něj mají jeho uživatelům pomoci lépe „vytvářet a uchovávat své vzpomínky“. Pokračuje tak ve své snaze vrátit tuto sociální síť ke svým kořenům a přimět uživatele, aby zde opět více sdíleli své osobní příběhy, fotky a vzpomínky.

Díky novým nástrojům budou moci uživatelé přidávat na svou zeď hlasové příspěvky, ukládat si své oblíbené Příběhy a také ukládat pořízené fotky a videa přímo na svůj účet v cloudovém úložišti patřícím pod Facebook. Všechny novinky budou nejprve zpřístupněny uživatelům v Indii a „brzy poté“ by se měly rozšířit i do zbytku světa.

Dvě ze tří výše uvedených novinek budou mít uživatelé k dispozici díky vylepšené aplikaci Fotoaparát, která je součástí mobilní aplikace Facebook. Uživatelé, kteří k pořizování fotek a videí používají právě tuto aplikaci, budou moci pořízené záběry ukládat přímo do cloudového úložiště napojeného na jejich facebookový účet a šetřit tak místo v úložišti telefonu či na paměťové kartě. K vývoji této funkce se Facebook uchýlil poté, co ve svém průzkumu zjistil, že velké množství jeho uživatelů po celém světě bojuje s nedostatkem paměti v jejich chytrém telefonu natolik, že když chtějí pořídit nové fotky či videa, musí nejprve vymazat některé z těch starších uložených v telefonu. Fotografie uložené v tomto cloudovém úložišti budou viditelné pouze pro daného uživatele poté, co se přihlásí ke svému účtu. Facebook zatím neuvedl, zda bude mít toto úložiště jakkoliv omezenou kapacitu.

Druhou novinkou, kterou uživatelům umožní vylepšená aplikace Fotoaparát, bude možnost sdílet hlasové zprávy a hlasové příspěvky na zdi. Výhodou tohoto formátu je kromě jeho rychlosti a snadnosti použití i fakt, že se uživatelé vyhnou nutnosti instalovat si zvláštní klávesnici pro jejich jazyk (pokud je odlišná od té používané pro komunikaci v angličtině) a také fakt, že pro lidi je přirozeně jednodušší spolu mluvit než si psát.

V následujících týdnech by měli uživatelé dostat možnost uložit si na svůj účet Příběhy, o které nechtějí přijít. Některé momenty jsou prostě příliš dobré na to, aby zmizely do 24 hodin. A ano, obzvláště u videí mluví proti dlouhodobému uchování vzpomínek právě omezená paměť telefonu. Teď už to nebude problém.

Všechny tyto novinky mohou být pro uživatele zajímavým a užitečným rozšířením možností využití aplikace Facebook. Když se ale na novinky podíváme tak trochu z druhé strany, je vcelku jasné, že ani tentokráte to Facebook nedělá čistě jen pro radost uživatelů. Díky novým funkcí totiž získá přístup k ještě mnohem většímu množství fotek, videí, hlasových zpráv a dalších dat, která bude moci snadno využít k ještě přesnějšímu cílení reklamy na této síti.

Zdroj: The Verge

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: