Nový Nook má řadu softwarových inovací!

25. 5. 2011 | bN
Nový Nook Simple Touch Reader se prodává za 139 dolarů, tedy za stejnou cenu jako Kindle od Amazonu. Nook má však mnohá zdokonalení, která mohou u zákazníků zvítězit.

Nová čtečka elektronických knih od Barnes & Noble Nook Simple Touch Reader se prodává za 139 dolarů, tedy za stejnou doporučenou cenu jako Kindle od Amazonu. Nook má však mnohá dílčí zdokonalení, která mu mohou pomoci u zákazníků zvítězit.

Možná největší inovací po stránce softwaru je, že lze na displeji vidět, jak se stránky otáčejí. Na Kindlu při otáčení stránky zhasne obrazovka dříve, než se objeví nová stránka. Někdy obraz přetrvává na poslední straně a vytváří se tak efekt zvaný „ghosting“ (cosi jako přetrvávání přízraku, stínu předchozí stránky).

Dalším zdokonalení můžeme jistě spatřovat v délce výdrže baterie. Nový Simple Touch Reader výdrží až dva měsíce na jediné nabití, Kindle v porovnání vydrží pouze méně než jeden měsíc. Nové zařízení také využívá operační systém Android 2.1 a displej s E-Ink Pearl. Nakonec je zde i vrstva Nooku zaměřená na sociální média.

V březnu představila společnost Barnes & Noble aplikaci nazvanou Nook Friends, která umožňuje uživatelům vyměňovat si doporučení se svými přáteli, a to nejen na Facebooku. Algoritmus doporučení kombinuje názory přátel a odborníků, které se často liší. To může uživatelům pomoci ve výběru jejich další knihy.

Inspirace: www.mashable.com

 

 


 

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: