Pinterest je zlatý důl pro časopisy

4. 4. 2012 | Bednářová Daniela
V Americe na to už přišli, Pinterest je ideálním prostředkem pro propagaci časopisů. Jeho kouzlu už propadli i velcí vydavatelé.

Že je Pinterest důležitou sociální sítí, dokazuje v poslední době mimo jiné i tím, že se stává předmětem porad velkých vydavatelských domů. Společnost Hearst vydávající tituly jako Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Esquire nebo ELLE svolala schůzi vedoucích lidí v oblasti digitální propagace a probírala s nimi strategie na využití Pinterestu.

Virtuální nástěnka Pinterest existuje už asi od roku 2010, ale markantní výsledky pro časopisy (obzvlášť ty ženské) zaznamenává hlavně v poslední době. Uživatelé Pinterestu jsou z větší části ženy ve věku 25 - 44 let, tedy velmi významná skupina, kterou se obchodníci snaží oslovit. Pinterest je také pro některé časopisy zdrojem největšího množství lidí přicházejících na jejich webové stránky (trafficu). Porazil tak i největší sociální síť.

Jedním z příkladů, který hovoří za vše, je ženský měsíčník Real Simple. Ten má na Facebooku přes 200 000 fanoušků, ale i přesto, že na Pinterestu má “jen” 60 000 followerů, nejvíce trafficu mu nese právě online nástěnka. Pinterest je nyní jednou z nejrychleji rostoucích sociálních sítí, 10 milionů návštěv měsíčně dosáhl rychleji než Facebook nebo Twitter a v Americe se řadí mezi 30 nejnavštěvovanějších stránek.

U nás se tato platforma teprve rozkoukává, české časopisy její kouzlo ještě neobjevily. Ale ani některé americké modní časopisy na Pinterest nepospíchaly - ELLE si virtuální nástěnku pořídila teprve minulý měsíc a snaží se přijít na to, jak nejlépe uživatele (nebo spíš uživatelky) oslovit. Už po tak krátké době ale sledují nárůst trafficu i větší zapojení uživatelů.

Úspěšnými vzory, které by ELLE mohla následovat, jsou například nástěnky modly všech amerických hospodyněk, Marthy Stewartové. Ta pokrývá nejpopulárnější kategorie, jako je Domov, Umění a Řemeslo, Móda a Jídlo.

Zdroj: www.adage.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Pinterest Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.