Počítače, tablety a chytré telefony nahrazují tištěné noviny a časopisy

12. 4. 2012 | BD
Při čtení zpráv z internetu lidé kombinují různá zařízení. Nejčastěji počítače a smartphony.

Lidé čím dál častěji využívají několika různých způsobů, jak číst zprávy. Tištěné noviny a časopisy se už nějakou dobu potýkají s úbytkem čtenářů, naopak nárůst zaznamenávají digitální verze tiskovin. Lidé čtou zpravodajství na počítačích, tabletech i na chytrých telefonech.

Podle studie Pew Project for Excellence in Journalism více jak polovina dospělých lidí v Americe čte denně zprávy přes digitální zařízení s přístupem na internet - tedy přes smartphone, tablet nebo osobní počítač. Velmi častá je kombinace několika způsobů přístupu ke zpravodajskému obsahu. Třetina těch, co čtou zprávy na počítačích, je čte i přes své chytré telefony. S tablety přístup ke zpravodajství z počítače kombinuje jen 17 %.

Poměrně zajímavé je, že uživatelé mobilních aplikací čtou více článků a dokonce i delších článků, než tomu je u čtenářů, kteří se ke zprávám dostávají přes počítač. Menší obrazovka tedy není pro čtenáře takovou překážkou

Při hledání zpráv jde třetina všech uživatelů smarphonů i počítačů rovnou na stránky zpravodajských organizací, nebo použije konkrétní aplikaci zpravodajského média. U tabletů tak činéé dokonce 38 % lidí. Uživatelé tedy nehledají, kde si zprávy přečtou, ale mají svůj oblíbený zdroj informací a ten je většinou založen na předchozí zkušenosti s tištěnou verzí. I přes nárůst digitálního čtenářství ale nevyrovnají příjmy z online reklamy ztrátu z příjmů v reklamě tištěné.

Zdroj: www.emarketer.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: