Popradská káva si dělá legraci z hipsterů a nafrněných fiflen

30. 10. 2015 | Petr Michl
Rakouská káva je možná „Svěží jako Alpy, plná jako moje oblíbená Marie Hilfe Strasse," ale na pravou Popradskou nemá.I na Slovensku existuje odpor mezi milovníky kávy, tzv. kávičkári, a těmi, co pijí nejraději turka nebo nemají problém objednat si s vážnou tváří picollo. Nová kampaň Popradské kávy od agentury Zaraguza si dělá legraci z první skupiny, tedy těch, co si zakládají na tom, že kávě rozumí. Jejich časté předsudky, mezi které patří i to, že slovenská káva nemůže být dobrá, přibližují hraným testem. Ve třech videích vystupují světaznalé dámy vyšší úrovně, manažeři a hipsteři.

Světácké ženy nazývané ve spotu jako „čajočky" postupně ochutnávají Popradskou kávu, která jim je prezentována jako káva italská, rakouská a kolumbijská. Některé hlášky figurantek rozplývajících se nad kávami zahraniční provenience jsou přeci jenom za hranou uvěřitelnosti. Příměru Svěží jako Alpy, plná jako moje oblíbená Maria Hilfe Strasse" nebo otázce Guten Morgen? To je ten herec?"  se ale člověk prostě musí smát.

 

Manažeři jsou méně teatrální. Pochopitelně ale u nich vyhrává káva za domnělou cenu 100 euro za 100 gramů: „Je to tak. Čím dražší, tím lepší."

Zdrojem ještě lepších hlášek jsou hispteři. Fousatí mužové povalují kávu na jazyku a ještě předtím, než se zeptají na heslo na Wi-Fi, dokážou utrousit, že ta káva je tak dobrá, že o ní napíšou na svůj blog nebo že Ferova káva zní jako zajímavý startup". A to už nemluvíme o tom, jaké nadšení budí to, že je káva po upražení chlazená tatranským vzduchem. No je možné, že bych z ní cítil fakt hory? To je vítr v Tatrách."  

Videa byla zveřejněná 20. října a s výjimkou manažerů mají na YouTube přes 100 tisíc zhlédnutí a velmi pozitivní přijetí. S kampaní je spojena i microsite www.pravikavickari.sk, na které je dle vyjádření agentury Zaraguza registrováno do soutěže již více než 10 tisíc kávičkárov". Další fáze kampaně prý bude obsahovat testy kávy v ulicích. Máme se tak ještě na co těšit.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: