Přeměnili vodu na pivo a udělali z toho virální hit

26. 9. 2013 | Bednářová Daniela
Jak by se vám líbilo, kdyby ze všech kohoutků ve vašem domě teklo místo vody pivo? Novozélandský pivovar a reklamní agentura s tímto vtípkem dobývají internet.

To, že neexistuje ideální recept na virální video, je asi všem jasné. Sice mohou existovat poučky doporučující vytvořit video vtipné, přiměřeně dlouhé a příliš nebrandované, ale jsou natolik obecné, že žádný úspěšný návod opravdu netvoří. Když ale jen nahlas řeknete nápad, který zrealizovala reklamní agentura Saatchi & Saatchi a novozélandský pivovar Tui Brewery, musí vám být hned jasné, že se jedná o virální hit.

Jak by se vám líbilo, kdyby ze všech kohoutků ve vašem domě teklo místo vody pivo?

Několik přátel se dalo dohromady s bandou kreativců, odborníků z pivovaru a instalatérem a veškerou vodu v domě jednoho novozélanďana vyměnili za pivo.

Jeho reakci nahráli pomocí 14 skrytých kamer a pustili do světa v 90 sekund krátké verzi a také ve verzi, která má přes sedm minut.

Dohromady už mají po týdnu přes pět milionů zhlédnutí.

Video prý absolutně vystihuje klasického zákazníka Tui Brewery. Ten je podle kreativního ředitele kampaně definován jako chytrý prevít se smyslem pro humor. Proto vsadila firma na autentičnost celého vtípku, kdy pivo zapojili opravdu do všech kohoutků, které hlavní hrdina Russ v domě měl.

Většina lidí by rezavou vodu z kohoutku ani moc neochutnávala, k senzorickému testu musela mladého muže nalákat jedině vůně jeho oblíbeného piva. Neohroženě se vydal také prozkoumat stav trubek pod domem a zjistil, co za změnou jeho pitné vody stojí. Z poklidného podvečera se tak stal pořádný pivní večírek.

 

 

Na tento vtípek hodlá pivovar navázat velkou kampaň. V plánu je několik televizních spotů a podpora na sociálních médiích.

Zdroje: www.adweek.com, www.campaignbreef.com

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: