Přibývá seniorů se smartphony. Zájem mají i ženy.

28. 4. 2010 | IKE
Se zajímavými údaji o demografické segmentaci anglických uživatelů smartphonů přišel britský server The Lady Geek. Stále více se totiž vyhraňuje skupina lidí na okraji produktivního věku a seniorů. Podle dat, které získala společnost 6th Sense tvoří ve Velké Británii uživatelé smartphonů nad 55 let dokonce desetinu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Se zajímavými údaji o demografické segmentaci anglických uživatelů smartphonů přišel britský server The Lady Geek. Stále více se totiž vyhraňuje skupina lidí na okraji produktivního věku a seniorů. Podle dat, které získala společnost 6th Sense, tvoří ve Velké Británii uživatelé smartphonů nad 55 let dokonce desetinu.
A co je nejzajímavější - přestože smartphony jsou celkově záležitostí spíše mužské populace, jejich podíl mezi seniory je v otázce pohlaví téměř vyrovnaný.
Stále více starších uživatelů si navíc samo vyhledává a kupuje aplikace. Podle tvůrců výzkumu tak vzniká nevyplněné místo na trhu, protože výrobci aplikací nejsou schopni na vzniknuvší poptávku reagovat.
Nejstahovanější aplikací u starších žen se stává Facebook, na druhém místě jsou pak herní aplikace, jako Solitaire nebo Tetris.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: