Proč si udržovat odstup? Geniální spot to vysvětluje s pomocí stovek pastí na myši a pingpongového míčku

28. 4. 2020 | Petr Michl
Tato vizuální metafora vám vyrazí dech. A vystraší všechny myši v okruhu několika kilometrů…

Apelů na to, abychom zůstávali doma a nedružili se s ostatními, už jste viděli nespočet. To není výtka. Videa pro dobrou věc mají v tuto chvíli rozhodně smysl. Jen jdou dělat i jinak než s celebritou, co vám promlouvá do duše. Výjimečnou ukázkou kreativity je spot pro Ministerstvo zdravotnictví státu Ohio v USA od agentury Real Art.

Ilustruje, proč je výhodné držet si od ostatních odstup, s pomocí nečekaných rekvizit a se skutečnou elegancí. Místo dalších slov v tomto případě necháme promluvit obraz.

Agentura nedostala specifický brief. Ztvárnění potřeby udržovat tzv. social distancing bylo čistě na ní. Inspirací byl Disneyho film z roku 1957  „Our Friend the Atom", který na řetězové reakci cvakajících pastí na myši ilustroval jadernou fúzi.

Vše bylo natočeno na jevišti divadla za dva dny ve štábu o pouhých 3 lidech v první den a v pěti lidech v den druhý. Rozhodně ale nešlo o jednoduchý úkol. Andy Nick, který v agentuře Real Art vede videoprodukci, se podělil se zákulisním videem řetězové reakce, přičemž uvedl, že natáčení první scény trvalo 8 hodin

Na video se podívejte níže. 

Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.