Profil na Facebooku má čtvrtina dětí od osmi do dvanácti let

9. 4. 2010 | PES
Každé čtvrté dítě mezi osmým a dvanáctým rokem vlastní registraci na sociální síti Facebook, a to i přesto, že minimální věk, který stránka požaduje, je třináct let. Vyplývá to z průzkumu Children's Media Literacy Audit, který pravidelně zpracovává společnost Ofcom. Průzkum dále udává, že šestina rodičů nevidí v účasti svého dítěte mezi osmým a dvanáctým rokem na sociálních sítích žádný problém.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Každé čtvrté dítě mezi osmým a dvanáctým rokem vlastní registraci na sociální síti Facebook, a to i přesto, že minimální věk, který stránka požaduje, je třináct let. Vyplývá to z průzkumu Children's Media Literacy Audit, který pravidelně zpracovává společnost Ofcom.
Průzkum dále udává, že šestina rodičů nevidí v účasti svého dítěte mezi osmým a dvanáctým rokem na sociálních sítích žádný problém. Naopak 93% rodičů z těch, kteří vnímají sociální sítě jako rizikové, přiznalo, že považují za svou povinnost zkontrolovat konání svého dítěte a případné aktivity na sítích s ním konzultovat.
Důvody, které vedou děti od osmi do dvanácti let ke vstupu na sociální sítě, jsou v zásadě tři - prestiž, snadnější sdílení obsahu a navazování přátelství. Na rozdíl od starších uživatelů pak děti sítě nevyužívají pro sebeprezentaci a tráví na nich řádově méně času.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: