Project Natal pro Xbox má nové jméno - Kinect

14. 6. 2010 | ITO
Speciální systém ovládání her pro Xbox, který dovede snímat pohyb hráčova těla a přenášet ho na jednotlivé ovládací pokyny, známý především pod názvem Natal, mění své jméno. Na trh bude senzorová sestava uvedena pod názvem Kinect. S informací přišel server USA Today a přejmenování potvrdil i zdroj z Microsoftu.

Ilustrační obrázek, zdroj: archiv

Speciální systém ovládání her pro Xbox, který dovede snímat pohyb hráčova těla a přenášet ho na jednotlivé ovládací pokyny, známý především pod názvem Natal, mění své jméno. Na trh bude senzorová sestava uvedena pod názvem Kinect. S informací přišel server USA Today a přejmenování potvrdil i zdroj z Microsoftu. Proti přejmenování se již zvedly první vlny nevole ze strany hráčů a sympatizantů projektu. Podle Aarona Greeberga z divize Xbox Live se však jedná o plané nářky - povědomí o názvu Natal prý není tak veliké, jak se může zdát.

"Z mého pohledu se jedná o dobrý tah. Název Kinect přímo evokuje výraz "connect", tedy odkaz na specifické spojení hráče a zařízení," uvedla pro Marketing Journal copywriterka Johana Babková. "Nevýhodou názvu je však určitá mdlost, fakt, že s výrazem 'kinetika' operuje velké množství značek. Navíc z něj není cítit hravost a originalita, jako u konkurenčního Wii. Z mého pohledu bude nejvíc záviset na kampani, jíž bude launch podpořen. Rozhodně však nesouhlasím s tvrzením, že název Natal byl výrazně lepší."

Microsoft také uvolnil první informace o hrách, které budou spolu s Kinectem uvedeny na trh. Jednat se má o kolekci sportovních her Kinect Sports (zastoupen bude box, bowling, trenažér fotbalového brankáře, ping-pong, beachvolejbal, běh, překážkový běh a nejrůznější hody), závodní hru Joyride a taneční Dance Central, která vzniká ve spolupráci s MTV Games. Spolupráce je údajně navázána i se studii Walt Disney a studiem Lucas Games, se kterým se připravuje hříčka z prostřední Star Wars.
Pod Kinectem mají nově fungovat i některé aplikace - ty však zatím nebyly konkretizovány.

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: