Reklama na holicí strojek ukázala reakce lidí na muže, který se oholil po 14 letech

30. 7. 2015 | Jakub Hort
Jak může uspět izraelská značka proti globálním hegemonům jako Gillette? S pomocí dojemného příběhu!„Možná je to začátek nové kapitoly mého života,“
přesně takto reagoval po oholení Amit, 44 letý Izraelec, který pěstoval svůj plnovous celých 14 let. Tříminutový online film „My new face“ vytvořila izraelská agentura BBR Saatchi&Saatchi pro manuální holicí strojky Life M6 patřící lokálnímu lékárenskému řetězci Super-Pharm.  Hlavní konkurencí pro M6 jsou globální značky jako Gillette, které využívají reklamu založenou na „efektivnosti podle množství břitů“ a u nichž je především výše reklamních rozpočtů úplně v jiné dimenzi. I proto se rozhodli v M6 přistoupit ke kampani úplně novou cestou.

Myšlenku reklamnímu filmu dal základ jeden ze zaměstnanců firmy, který si vzpomněl na příhodu, když jako dítě nemohl po oholení poznat svého vlastního otce. K jeho vlastnímu překvapení se klient tomuto neobvyklému nápadu přiklonil.

„Nabídli jsme vytvoření dokumentu, který není typickým reklamním formátem,“  řekla Eva Hasson z agentury BBR. „Tento formát je mnohem rizikovější, a proto jsme varovali našeho klienta, že můžeme projít všemi fázemi natáčení a nakonec skončit s prázdnýma rukama. Abych byla upřímná, tak jsme celkem natočili tři dokumenty, ale pouze jeden vyšel. Bylo to odvážné rozhodnutí klienta, které se vyplatilo. Film zhlédlo 430 000 lidí za méně než týden.“

„Kreativci agentury byli také překvapeni, jak silný emocionální vztah si mohou muži vyvinout vůči plnovousu. Některá témata odhalila fakt, že se muži rádi schovávají za své vousy. Dává jim to pocit bezpečí. Je to vyjádření jejich mužství a věří, že je to zdroj autority.“  Ve videu Amit příznává, že si nepamatuje, kdy byl naposledy takto nervózní. Jakmile ale dílo dokončí, tak vypadá přinejmenším o 10 let mladší a podle názoru Evy Hasson i více přátelštější.

Reakce jeho rodiny je k nezaplacení. Všichni změnu vizáže Amita po tak dlouhé době uvítali, jen otci trvalo poznat novou identitu svého syna trochu déle. Pouze pár zákazníků využije žiletky M6 k takto radikální změně, nicméně film je velmi povedený a spolehlivě pomohl podpořit značku přeměnou základního konzumního zboží na téměř mystického agenta změny.

Zdroj: Adweek


Kam dál?

Kreativního přístupu v marketingu jsou schopni v tomto segmentu i globální značky, spíše ale na lokálních trzích, kde se muži moc neholí nebo jim dokonce vousy příliš nerostou. Přesně to je případ Číny. Přečtěte si, jak na tuto nezáviděníhodnou situaci zareagoval Gillette v případové studii Co je sexy pro čínské ženy? Břitva na mužském krku.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.