Reklama týdne: Nike posouvá hranice možného. S paralympičkou v hlavní roli

7. 2. 2019 | Milada Zemanová
Bez nohou, bez rukou a přece je hvězda. Právě to je šermířka Beatrice Vio, která ve spolupráci se společností Nike ukazuje lidem, že nic není nemožné.

Klient: Nike Italy

Agentura: W+K London

Země: Itálie

Pohnuté osudy lidí, kteří se přes nepřízeň osudu a těžkou nemoc nevzdali a dosáhli svých snů, jsou vždy inspirující. Jedním z takových příběhů je i život mladé italky Beatrice Vio. Ta v dětství milovala sport, ale prodělala těžkou meningitidu, což vedlo k amputaci obou nohou a obou rukou. Beatrice se však nevzdala, absolvovala náročnou rehabilitaci a postupně se ke sportu vrátila . Dnes se účastní paralympijských her coby sportovní šermířka. A právě Beatrice vzkazuje, že i šílené sny se mohou stát skutečností.

Nová reklama pro Nike Italy se snaží podpořit diváky, aby se před ničím nezastavili. Beatrice Vio propůjčila videu i svůj hlas, který v úvodních scénách říká:

Říkali, že je to šílené. Ale pokud se nezastavíte před ničím, i bláznivé sny můžete proměnit ve skutečnost."

Na video překypující akcí, se podívejte níže.

Celá reklama se odehrává v rychlém duchu, kde se střídá jeden záběr ze sportovního prostředí za druhým. Tím vším se prolínají záběry na křičící Beatrice, která stále bojuje, trénuje a nevzdává se. Akce střídá akci, vidíme běžkyně, tenistky, fotbalistky a další sportovkyně, které na sobě tvrdě pracují. A to vše završuje pohled na Beatrice, která drží v protetických rukou mobilní telefon, na kterém píše:„Nikdy se nezastavuj”. A následuje proslulý claim: „Just do it.”

Zmíněná reklama není první spoluprací společnosti Nike a Beatrice Vio. V loňském roce byla například součástí italského maratonského týmu. Beatrice Vio je mladá a sympatická dívka, která se postavila velké životní překážce. Není tedy divu, že s ní Nike spojil síly a snaží se inspirovat lidi po celém světě k lepším výkonům.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: