Reklama týdne: Pfizer napsal milostný dopis vědě

6. 3. 2024 | Petr Michl
Společnost Pfizer letos oslavila 175 let od svého založení epickým spotem vysílaným během Super Bowlu. Rozezpívala v něm obraz od Rembrandta i ikonické vědce od Hippokrata až po ty dnešní s písní Don’t Stop Me Now od skupiny Queen.


Zdroj: Pfizer

klient: Pfizer

spot: Here’s to Science

země: USA

agentura: LA/PAC

produkční společnost: Biscuit Filmworks

režisér: Noam Murro

 

Do reklamních bloků během Super Bowlu zařadil letos svůj spot i Pfizer. Při minutové stopáži jedno odvysílání stálo alespoň 13 milionů dolarů, a je tak jasné, proč farmaceutická společnost chtěla přijít s něčím epickým. A tím je rozhodně průlet historií medicíny a s ní spojených vědních oborů a vědců. Mimo vědy spot oslavuje zároveň 175leté výročí existence společnosti Pfizer.

Ve videu ožívá Hippokrat, Archimédes nebo scéna ze slavného Rembrandtova obrazu Anatomie doktora Tulpa. Mihne se v ní Albert Einstein, Gabriel Fahrenheit i otcové zakladatelé Pfizeru, bratranci Charles Pfizer a Charles F. Erhart, nebo jedna z objevitelek DNA Rosalinda Franklin a také vědkyně se lvím podílem na vývoji vakcíny proti covid-19 Katalin Karikó. Část z nich, stejně jako studentky zdravotní školy z 19. století, zpívá skvěle zvolenou píseň Don’t Stop Me Now od skupiny Queen.

Jako svůj další úkol pak na závěr určuje boj za efektivní léčbu rakoviny s odkazem na web LetsOutdoCancer.com, jehož název souvisí se sloganem značky Lets Outdo Yesterday. Právě ne zcela čistě useknutá píseň v podkladu při scéně s dětskou onkologickou pacientkou opouštějící po vyléčení nemocnici je za nás jediným slabším místem reklamy, která těžké téma a vážené osobnosti představuje zábavnou formou.


Zdroj: Pfizer

Výčet všech osobností, které se mihnou ve spotu, a více detailů z jeho produkce můžete vidět ve videu z natáčení


Zdroj: Pfizer


Zdroj: Pfizer

 

Kam dál? 

Finále play off NFL vyhráli Kansas City Chiefs nad San Fracisco 49ers v poměru 25:22 v prodloužení... To (pro nás) nejdůležitější se ale odehrálo o reklamních pauzách. Podívejte se na náš výběr 10 nejlepších reklam Super Bowlu

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: