Robotičtí psi rozvážení samořiditelnými auty přinesou balíček až ke dveřím

8. 1. 2019 | Petr Michl
Robotičtí psí doručovatelé jsou do ulice dovezeni autonomní dodávkou a po vypuštění se vydají s balíčkem hledat ty, co si ho objednali. Tak vypadá budoucnost dovážky zboží dle společnosti Continental.

Právě probíhá CES, každoroční veletrh v Las Vegas, na kterém dochází k představení těch největších novinek z oblasti spotřební elektroniky pro nový rok.  A některé značky se samozřejmě předhání i v nastínění svých technologických vizí. Společnost Continental známá zejména pro své pneumatiky chce být i konkurentem poskytovatelů doručovacích služeb. Nechystá ale proto najmout tisíce řidičů rozvážejících balíčky. K tomu ji budou stačit psi.

Přesněji řečeno: robotičtí psi. „Chlupáči" z kovu a elektických obvodů, co vám donesou balíček v tlamě nebo spíše ve schránce, kterou budou za tímto účelem mít na těle. Nepoběží tak celou cestu ale tzv. poslední míli a spíše ještě méně. Smečky robo psů doručovatelů totiž rozveze poblíž jejich finální destinace autonomní vozidlo, tzv. Continental Urban Mobility Experience (CUbE). V dané ulici či části čtvrtě může psy vypouštět a pak je například postupně nabrat.

Ralph Lauxmann zastávající v Cotinental pozici Head of Systems and Technology v tiskové zprávě uvádí:

S pomocí robotické doručovací služby se může vize mobility bez zádrhelů rozšířit přímo k vašim dveřím. Naše vize robotické dovážky vytváří efektivní dopravní tým, kdy roboty poslíčky vozí samořiditelná auta. Obě (skupiny) jsou autonomní a na elektrický pohon. V principu mohou být obě založeny na stejném škálovatelném technologickém portfoliu. Tyto synergie vytváří vzrušující potenciál pro holistické dovážkové koncepty využívající podobné řešení pro odlišné platformy. Mimo tento technologický základ lze v dané oblasti předpokládat vývoj celého řetězce poskytujícího (zákazníkovi) hodnotu."

Štítky dokumentu: Design služeb E-Commerce
Sdílejte tento článek:
Podobné články: