Samsung se oklepal z výbuchů Galaxy Note 7. Nyní využívá skandál ve vlastní prospěch

11. 4. 2017 | Milada Zemanová
Pamatujete ještě na aféru s vybuchujícími bateriemi v mobilech Samsung? Nebo už jste natěšení na nový produkt Galaxy S8? Díky kvalitní komunikaci je pro mnohé už fiasko s bateriemi zapomenutou záležitostí.

Pokud má produkt určité nedostatky, může to pro danou firmu znamenat i katastrofu. Pamatujete si ještě na fiasko s s vybuchujícími telefony Galaxy Note 7 od Samsungu? Firma Samsung se tuto skutečnost nesnaží zamést pod koberec,ale naopak ji aktivně využívá pro propagaci svého nového produktu Galaxy S8.


Malá video přípomínka explozivních problémů Samsungu Galaxy Note 7.

Na konci března pořádal Samsung velkou tiskovou konferenci pro oficiální představení nového telefonu Galaxy S8, této událost ovšem předcházela řada komunikačních strategií, které měly přesměrovat pozornost od nedostatků Galaxy Note 7 k výhodám a unikátnosti Galaxy S8.

Nejprve si společnost Samsung vyhradila prostor na celosvětově uznávaných konferencích, CES a Mobile World Congress, zahanbeně se omluvila a přislíbila, že příště si již povede lépe. Na konci ledna 2017 uspořádala tiskovou konferenci, kde představila výsledky vyšetřovatelů třetích stran v souvislosti s Galaxy Note 7 a zdůraznila své nové bezpečnostní procesy.

V průběhu února navázala společnost Samsung agresivní reklamní kampaní, která vedla k uvedení telefonu S8. Jeden z televizních spotů nese název „Ujištění o kvalitě v Samsungu” a jakým způsobem byly nové telefony testovány se můžete podívat na videu níže:

V rámci přípravy na uvedení produktu Galaxy S8 na trh, pozval Samsung novináře do svých zařízení v Korei, aby se osobně přesvědčili, jaký důraz je kladen na bezpečnost.

Na Mobile World Congress Samsung již opět vystupoval coby sebevědomá značka, o zmíněných bateriích pronesli její zástupci pár slov jen v rychlé zmínce a více se zaměřila na nové standardy společnosti. Senior víceprezident Justin Denison při svém proslovu uvedl: Jsme oddáni inovaci. Od hardware po software, nejdůležitějším prvkům po příslušenství, abychom vám usnadnili život. Jsme také oddáni inovaci v kvalitě a bezpečnosti. Kvalita a bezpečnost je a nadále zůstává naší top prioritou.” As těmito slovy představili nový biometrický telefon.

A tímto gestem za sebou společnost Samsung ponechala fiasko s telefony Note 7 a zdá se, že nakonec vyvázla téměř neposkvrněna. Naopak, možná dokonce silnější, protože do svých chytrých telefonů přidala nejpřísnější bezpečnostní kontrolní procesy.

Zdroj: Techcrunch


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: