Server Mediálové.cz mapuje aktuální mediální trendy

15. 4. 2010 | TMJ
Zajímavý projekt představili studenti žurnalistiky z Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci workshopu online žurnalistiky založili nový server medialove.cz, na němž mapují nové trendy v oblasti médií. „Média procházejí výraznou krizí a přeměnou. Náš server se ale pokusí dívat se na jejich budoucnost optimisticky."

Logo projektu, zdroj: medialove.cz

Zajímavý projekt představili studenti žurnalistiky z Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci workshopu online žurnalistiky založili nový server medialove.cz, na němž mapují nové trendy v oblasti médií.

„Média procházejí výraznou krizí a přeměnou. Náš server se ale pokusí dívat se na jejich budoucnost optimisticky. Vzniká řada zajímavých experimentů a inovací a je skvělé být při nich. Proto máme v názvu Médiálové ukryté slovo „love“, láska. Máme vášeň pro média a chceme nakazit i ostatní,“ říká lektor Adam Javůrek, který na studentský projekt dohlíží.

Na webu medialove.cz studenti publikují nejen zpravodajské články z Česka a zahraničí, ale i své vlastní názory a analýzy. Sami si také vybrali zaměření serveru, jeho název a teď ovlivňují jeho podobu. Díky tomuto předmětu si tak vedle samotného psaní vyzkouší i základy internetového project managementu a marketingu. V průběhu kurzu budou například analyzovat návštěvnost stránek a starat se o jejich propagaci. Ta spočívá mimo jiné v prezentaci na sociálních sítích Facebook, Twitter a dalších platformách.

Za skupinu studentů se vyjádřil Martin Zavadil slovy: „Určitě je to pro nás dobrá zkušenost, protože máme možnost vyzkoušet si, jak funguje online redakce, a zároveň se něco dozvíme o technickém provozu mediálního serveru. Díky projektu se budeme zlepšovat nejen v psaní pro web, ale také budeme muset detailně sledovat dění ve svém oboru.”

Pokud experiment uspěje, bude se opakovat každý rok. Aby mohli budoucí studenti také začít od nuly, očekává se, že se server Mediálové s koncem semestru odmlčí a nahradí jej jiný web o odlišném tématu. „Na web jsme umístili odpočítávadlo konce existence webu. Pokud jej se závěrem semestru nebude chtít někdo ze studentů či jiných zájemců 'adoptovat', tak zanikne. Zní to možná radikálně, ale je to nejrozumnější řešení. Svůj účel už totiž stránky splní – studenti si ozkouší ty nejdůležitější dovednosti a mohou začít pracovat na svých vlastních projektech,“ uvedl Javůrek.

V nejbližších dnech se budou studenti vedle psaní článků zaměřovat zejména na zvýšení návštěvnosti webu medialove.cz a rozjezd nové rubriky „průzkumy“. V ní se pokusí zanalyzovat, jak se česká a světová média potýkají s vybranými mediálními trendy. Již dnes si můžete přečíst první článek řešící, jak se médiím daří na sociální síti Facebook.

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: