Sestavte si legendární model adidas Superstar ze stavebnice LEGO

18. 6. 2021 | Kristýna Vozková
Sice si v nich nezaběháte, ale doma vám udělají parádu! Nová spolupráce značek LEGO a adidas přináší ikonické Superstary v poněkud hranatější podobě.

 

LEGO a adidas přicházejí se spoluprací, ze které budou mít radost nejen všichni milovníci stavebnic, ale také sběratelé tenisek. Kultovní Superstary, původem basketbalové boty ze 70. let, si můžete nyní postavit z legendárních LEGO kostek. Jsou sice k dostání jen ve velikosti 44 (měří 12 cm na výšku, 27 cm na délku a 9 cm na šířku), ale stejně byste v nich daleko nedošli. Narozdíl od běžné obuvi je navíc jen na vás,  jestli chcete levou, pravou nebo kompletní pár. A garantujeme, že budou i po letech stále jako nové.  Stavebnicová varianta zahrnuje všechny prvky, které z modelu Superstar dělají stálici mezi teniskami adidas. A nechybí jim ani tkaničky. LEGO model má neutrální bílou barvu se zlatými akcenty a černými pruhy. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak logo značky na jazyku boty. Pokud máte tedy doma další stavebnice, můžete popustit uzdu fantazii a model si vyšperkovat dle vlastního vkusu. A aby byl dojem z nákupu zcela dokonalý, dostanete stavebnici v originální krabici od bot adidas. 

„Pro dítě z 80. let, vyrůstající v letech 90., to byla součást street artové kultury a ikona. V té době jsem také dostal své první,” uvedl na adresu spolupráce Florian Müller, hlavní designér společnosti LEGO Group. „Takže když začala tato spolupráce, byl jsem z práce na modelu opravdu nadšený. Vzhledem k tomu, že jsou boty velice organickým předmětem vyrobeným z pružného materiálu a vypadají na každé noze trochu jinak, byla zábava převést je do hranatého světa LEGO. Těšíme se na všechny kreativní výtvory od našich fanoušků.” 

  

Model LEGO adidas Originals Superstar 10282 bude oficiálně uveden na trh 1. července a bude k dispozici výhradně v certifikovaných obchodech LEGO a online za cenu v přepočtu kolem dvou a půl tisíce korun.

Nejedná se o první spolupráci mezi LEGO a adidas. V minulých letech vznikla už kolekce dětské sportovní obuvi a módy a letos mají hraví běžci možnost zakoupit také speciální edici novodobého fenoménů značky adidas, modelu ULTRA BOOST v unikátním kostičkovaném designu. 

 

Aby obě značky podnítily kreativitu svých fanouškům, vyzvaly celkem šest influencerů, aby na sociálních sítích představili své verze modelu 10282. Zároveň požádaly fanoušky, aby sdíleli vlastní výtvory pod hashtagem #RebuiltByOriginals

Případnou inspiraci pro tvorbu vlastního modelu tak můžete načerpat v galerii níže. 

Aida Kiraya (@afrokickz), která se živí úpravou tenisek na míru, představila tenisky inspirované Afrikou a moderní černošskou kulturou.

 

Umělec a „sochař” tenisek, Tom Yoo (@tommyoo23) se při tvorbě inspiroval hip hopem a rapem. Jeho variantě nechybí ani mikrofon.

 

Sběratelka kecek, Hanna Helsøe (@helsoe) stvořila květinový model za použití kostek ze stavebnice LEGO Sakura.

 

Umělec Nicolai Sclater (@ornamentalconifer) chtěl prostřednictvím svých adidasek předat zelené poselství a jeho varianta vyobrazuje, jak v souboji mezi člověkem a přírodou vítězí právě příroda.

 

Newyorská designérka Leta Sobierajski (@sobierajski) vytvořila futuristický barevný model.

 

Influencer s přezdívkou Coffee Boy (@178kz_boy) potom svým výtvorem vzdal hold tomu, co na světě miluje nejvíce.„Miluji kávu a také miluji kulturu související s kávou, proto jsem chtěl, aby to moje tvorba nejen odrážela, ale také vyjadřovala kouzlo kávy." 

Zdroje: LEGOAdobo MagazineCNN

 

Štítky dokumentu: Budování značky Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: