Seznam.cz představil velké změny: Uživatelská videa jdou stranou. Stream.cz se stane internetovou televizí

24. 9. 2013 | Petr Michl
Seznam.cz představil velké změny. Stream.cz čeká lineární vysílání a odklon od uživatelských videí, Lidé.cz vylepší funkčnost seznamky, přibude nový vzhled Seznam.cz Emailu a mobilních aplikace pro všechny hlavní služby Seznam.cz.

Seznam.cz představil na dnešní tiskové konferenci celou řadu novinek. Ta nejvýznamnější se týká video portálu Stream.cz. 15. října se změní na internetovou televizí nabízející jen vlastní obsah. Je potřeba dodat, že již dlouhou dobu vlastní pořady vytváří. Velkou část obsahu portálu nicméně tvoří i uživatelská videa, na kterých byl zpočátku postaven. Změny se budou týkat i designu. Více prostoru dostane samotné přehrávání videí, zpřehlední se výběr jednotlivých pořadů a jejich dílů a přibudou i možnosti upozornění na nové díly oblíbených pořadů, a to na jakémkoliv zařízení. Stream.cz totiž bude mít kromě desktopové verze s responzivním designem zároveň i mobilní aplikace pro zařízení s operačními systémy iOS a Android.„Stream.cz byl dlouho jakýmsi hybridem úložiště uživatelských videí a redakčních pořadů. To změníme. Na Stream.cz bude pouze profesionální obsah, tedy pořady, které vyrobí naše redakce. Novou podobu služby jsme tomuto cíli uzpůsobili," popisuje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz. Zároveň představil i změnu konceptu služby: „Už nechceme, aby si lidé museli složitě hledat, jaký pořad si pustit. Jakmile přijdou na Stream.cz, okamžitě se jim spustí vybraná epizoda pořadu a po jejím skončení bude následovat upoutávka na další pořad, reklama a rovnou se spustí další video. Stream.cz je tak další služba, která bude lidi sama bavit díky dramaturgii, kterou připraví naše redakce." Ambicí Stream.cz je tak lineární vysílání, při kterém by uživatelé byli svým chováním podobní divákům klasické televize.

Email s volbou jednoduchosti

Novou volitelnou podobu bude mít i email od Seznam.cz. Půjde nastavit jednodušší verze, v níž odpadne možnost řazení zpráv, štítkování, filtrování nebo třeba složitějších nastavení. Pavel Zima popsal největší benefit nového emailu: „...Když vám přílohou přijde nějaký dokument, můžete si rovnou rozbalit jeho velký a čitelný náhled jen prostým scrollováním dolů. Pokud vám přijde obrázek, který je třeba vzhůru nohama, přímo v e-mailu si jej budete moci otočit, abyste si jej mohli pohodlně prohlédnout."


Lidé.cz se zaměřují na seznamku. Portál čeká zjednodušení

Portál Lidé.cz byl před příchodem Facebooku nejpopulárnější sociální sítí v České republice. To v dnešní situaci už neplatí a server je využíván spíše jako seznamka. Nové změny tento status přiznávají a vylepšují Lidé.cz, tak aby napomáhal snazšímu seznámení. Redesign bude postaven na zvýraznění vizuální stránky. Pro samotné seznámení nebude nutné vyplňovat tabulkové informace, do profilu si každý může napsat, co uváží za vhodné. Ale hlavně jej bude moci kdykoliv obohatit o aktuální fotografie, například ze svých oblíbených míst. Profil tak bude připomínat jakýsi foto příběh každého člověka. Samotné seznamování pak bude založené na výběru člověka podle fotografie a snadného filtru (viz obrázek níže). Když člověk najde někoho, kdo mu je sympatický, pošle mu žádost o konverzaci. Až na základě povolení této žádosti si budou moci oba psát zprávy. Pro tyto privátní konverzace i snadné vkládání fotek do profilu budou na podzim připraveny i aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Desktopová verze služby Lidé.cz bude samozřejmě responsivní.

Nové mobilní aplikace

Seznam.cz responzivní weby umí a důkazem toho je například loňský redesign Sbazar.cz. Existují ale uživatelé, kteří na mobilních zařízení preferují aplikace, které si do telefonu chtějí stáhnout. Pavel Zima vysvětluje: „Rozhodli jsme se, že do Vánoc chceme mít ve storech dostupné aplikace pro většinu našich hlavních služeb. V říjnu přijdou aplikace pro Stream.cz, máme připravenou aplikaci pro Sbazar.cz, Firmy.cz. Počítáme s aplikací pro Lidé.cz a pracujeme na aplikaci pro e-mail, Super.cz a Sport.cz."

Zdroje: TZ seznam.cz, seznam.sblog.cz


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: