Sir David Attenborough překonal na Instagramu rekord Jennifer Aniston

28. 9. 2020 | Petr Michl
Že nemůžete excelovat na Instagramu i v pokročilém věku? Sir David Attenborough s ním začal v 94 letech a hned trhal rekordy. Zjistěte, za jak dlouho nabral 1 milion followerů.


Zdroj: Instagram / David Attenborough

Sir David Attenborough není žádným mediálním nováčkem. Televizním divákům přibližuje fascinující život zvířat a rostlin už přes půl století. Sociální média byla ale pro něj dosud „něčím pro mladší“. Pravděpodobně se ale měl rozhoupat dříve, protože i v 94 letech dokáže v této sféře bořit rekordy.

Milion followerů dokázal nabrat za 4 hodiny a 44 minut.

Překonal tím herečku Jennifer Aniston, která loni stejné mety dosáhla za 5 hodin a 16 minut.

Asi nikoho nepřekvapí, že důvody vstupu Attenborougha na tuto platformu jsou environmentální. Jeho první příspěvek má podobu videa, v kterém apeluje:

„Dělám tento krok a objevuji tento nový způsob komunikace, protože — jak všichni víme — svět má problém.

Kontinenty jsou v ohni. Ryby mizí z našich oceánů. A tento seznam pokračuje stále dál. Záchrana naší planety je nyní komunikační výzvou.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

David Attenborough has spent a lifetime travelling, exploring the wild places of our planet and documenting the living world in all its variety and wonder. He’s also witnessed the damaged caused. Saving our planet is now a communications challenge. We know what to do, we just need the will. That’s why we want to share this message on Instagram. Because there is hope and together, we can inspire change. Social media isn’t David’s usual habitat so while he’s recorded messages solely for Instagram, like the one in this post, we're helping to run this account. In case you’re wondering, ‘we’ are Jonnie and Colin and we worked with David on A Life On Our Planet. So, as well as sharing the messages he’s recorded especially for this account we’ll also post some exclusive clips and behind the scenes content. Stay tuned.

Příspěvek sdílený A Life On Our Planet (@davidattenborough),

Milion followerů do 24 hodin

Kdo dokázal získat 1 milion followerů do 24 hodin? Zatím to zvládlo jen 6 účtů těchto osobností:

Sir David Attenborough: 4 hodiny a 44 minut (září 2020)

Jennifer Aniston: 5 hodiny a 16 minut (říjen 2019)

Profil vévody a vévodkyně ze Sussexu (oficiální královský účet Harryho a Meghan): 5 hodiny a 45 minut (leden 2019)

Kang Daniel (hvězda K-Popu): 11 hodiny a 36 minut (leden 2019)

Papež František: 12 hodin (březen 2016)

David Beckham: 24 hodin (březen 2016)

 

Dodejme ještě, že sir David Attenbrough získal do 24 hodin 2,5 milionů followerů a teď jejich počet již přesahuje 4 miliony. K dohnání Cristiana Ronalda, který má nejvíce followerů (238 milionů) mu tak ještě dost schází. A upřímně asi se k tomuto číslu nepřiblíží, nelze od něj čekat proud detailů ze soukromí ve Stories. S účtem mu totiž pomáhají lidé ze Světového fond na ochranu přírody (World Wildlife Fund) a účel účtu je mimo jiné upozornit na uvedení knihy a dokumentu na Netflixu s názvem Život na naší planetě (A Life On Our Planet). Film má být ohlédnutím za kariérou Davida Attenborougha, ale zároveň také svědectvím o zhoršujícím se životním prostředí a biodiverzitě na Zemi.

Jeden z dalších příspěvků zachycuje jeho soukromé promítání s princem Williamem.

 

Účet má nadále sloužit jako místo pro sdílení videí o naší planetě ukazující, „kde jsou problémy a jak je vyřešit“.

 

Kam dál? 

To, že 94letý televizní matador dokázal nejrychleji nasbírat 1 milion followerů, není jediný kuriózní rekord Instagramu. Nejlajkovanější příspěvěk patří obyčejnému vejci

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:
Podobné články: