Sledovat olympiádu přes sociální sítě bude opravdu jednoduché

19. 6. 2012 | BD
Olympiádou žije Facebook, Twitter, Google+, Instagram i Tumblr.

Lístek na olympiádu není zrovna lacinou záležitostí, a tak Facebook pro sportovní fanoušky připravil speciální stránku Explore London 2012, kde mají i ti mimo stadiony možnost být v kontaktu se sportovci a alespoň tak nahlédnout do centra tohoto sportovního svátku.

 

Olympionici se zde budou dělit o svoje zážitky třeba ve formě fotek ze zákulisí. Na stránce ale nebudou jen aktuální informace, už teď si mohou sportovní nadšenci prohlížet fotografie a videa z minulých olympijských her na stránce The Olympic Games. Například i z olympiády v Londýně z roku 1908. Dále jsou zde různé hry a aplikace, některé z nich ale ještě čekají na své spuštění.

Na stránce je zatím docela málo atletů, ale další se mohou neustále registrovat a podílet se na obsahu stránky. Přihlašování probíhá přes The Olympic Athletes’ Hub (Centrum olympijských atletů), kde mohou sportovci předat odkaz na vlastní sociální kanály, ze kterých pak bude vybírán obsah na společnou olympijskou stránku. Jsou zde nejen současní, ale i minulí olympionici. Fanoušci si tak mohou snadno vybrat oblíbené sportovce nebo týmy a sledovat pouze jejich příspěvky. Najdete zde i Český olympijský tým, který se momentálně raduje z toho, že na hry vysíláme už 111 sportovců.

Sociální rozměr olympiády není realizován ale jen prostřednictvím Facebooku. Svoji speciální stránku budou mít olympijské hry i na Twitteru, Google+, speciální jednodenní check-in akce se chystá na Foursquare a svůj projekt má i Tumblr nebo Instagram.

Zdroj: www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: