Soud projedná žalobu Dolejše na vydavatelství Mafra

28. 6. 2010 | ČTK
Pražský městský soud dnes začne projednávat spor poslance KSČM Jiřího Dolejše s vydavatelstvím Mafra. Dolejš se žalobou na ochranu osobnosti domáhá toho, aby se mu vydavatelství v deníku Mladá fronta Dnes (MfD) a na serveru iDnes.cz omluvilo za výroky, podle nichž byl ochoten přijmout milion korun za změnu novely loterijního zákona a nabídl lobbing poslanců ve prospěch sponzora KSČM.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Pražský městský soud dnes začne projednávat spor poslance KSČM Jiřího Dolejše s vydavatelstvím Mafra. Dolejš se žalobou na ochranu osobnosti domáhá toho, aby se mu vydavatelství v deníku Mladá fronta Dnes (MfD) a na serveru iDnes.cz omluvilo za výroky, podle nichž byl ochoten přijmout milion korun za změnu novely loterijního zákona a nabídl lobbing poslanců ve prospěch sponzora KSČM. Poslanec chce, aby vydavatelství omluvu zaslalo i jemu a na adresu ústředního výboru KSČM v Praze.
Dolejš a další politici v kauze čelili podezření, že byli ochotni přijmout peníze za to, že změkčí novelu loterijního zákona. Informaci přinesla loni v září MfD, představitelé některých stran byli podle deníku ochotni za úplatek změnit zákon při diskusi s reportérem vydávajícím se za majitele heren. Protikorupční policie případ v dubnu odložila a nikoho neobvinila.
Vedle Dolejše se podezření týkalo i jeho stranického kolegy Čeňka Miloty. Oba v souvislosti s kauzou rezignovali na funkce místopředsedů KSČM. Uvedli, že chtějí své jméno očistit u soudu. Kvůli kauze rezignoval i generální sekretář KDU-ČSL Jiří Stodůlka. Vstřícně se podle MfD zachoval také poslanec TOP 09 Ladislav Šustr, který později složil mandát.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: