Soutěž Internet Effectiveness Awards: Poznejte některé přihlášené projekty

2. 3. 2015 | Petr Michl
Mezi přihlášenými na letošní Internet Effectiveness Awards je i projekt Video Trasy serveru Turistika.cz, uvedení hry pro Playstation4 nebo prodejní portál SIKO

Každoroční soutěž Internet Effectiveness Awards ohodnotí (v pořadí již po deváté) efektivní a přínosná internetová řešení a užitečné online aplikace. Seznam finalistů bude znám začátkem března, zatím uvádíme několik řešení, které se letos soutěže účastní.

Do soutěže se tento rok přihlásilo více než 45 řešení, kterými budou soutěžící přesvědčovat porotu, jak efektivně dokázali řešit požadavky zadání.

Proč je soutěž IEA v rámci českého internetu tak unikátní, hodnotí Jakub Unger, člen poroty: “IEA je jednou ze soutěží, která nestaví na dojmech a pocitech, ale hodnotí projekty přes fakta, data a reálně dosažené výsledky”. O soutěži hovoří také Josef Drobílek, další z porotců soutěže: “IEA je jedinečnou možností, jak s dobrým nápadem a nízkým rozpočtem na realizaci uspět proti náročným a nákladným řešením. IEA dává možnost agenturám bez rozdílu velikosti ukázat, jaký přínos mají pro své klienty a jak rozumí tak dynamickému prostředí, jakým internet je”.

Mezi soutěžními projekty tohoto ročníku figurují produkty jako například: nový online prodejní portál společnosti SIKO, světově unikátní projekt Video trasy serveru Turistika.cz, projekt uvedení hry pro konzole PlayStation 4 The Last of Us, nebo aplikace ULekare.cz - lékařská poradna pro uživatele chytrých telefonů.

Internet Effectiveness Awards je prestižní soutěží, která oceňuje obchodní a ekonomické přínosy webů, B2B systémů, portálů, projektů na sociálních sítích či mobilních aplikacích.

Vítězové jednotlivých kategorií jsou ceněni za schopnost využít internet k oslovení svých klientů, k zefektivnění svého byznysu a k lepší komunikaci se svými zákazníky či zaměstnanci.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 16. dubna 2015 v Praze.Představení soutěžního projektu

O cenu v soutěži IEA se bude letos ucházet i projekt portálu Turista.cz, video trasy. Název služby spolu s posláním portálu napovídá, co nabízí - videa z turistických tras.Ty si můžete předem projet u počítače nebo tabletu, a zhodnotit tak například, zdali se dá na konkrétní cyklostezce jet i na in-line bruslích. Informace o převýšení po celé trase pak napoví, zdali celou trasu nebo alespoň její část zvládnou i vaše děti.Trasy jsou pro pěší, cyklisty, in-line bruslaře,  běžkaře, ale pokrývají i některé ski-areály či vodní plochy. V tuto chvíli jsou natočené video trasy v 8 zemích, včetně USA a Mexika. Zahraniční příspěvky jsou ale spíše výjimkami, valná většina jich je z ČR.

Skvěle je zvládnutý především video přehrávač umožňující vám přizpůsobovat rychlost videa, přeskakovat po 50 či 1000 metrech a posunovat trasu přímo k bodům zajímavosti.Podívejte se například na trasu Stříbrná stezka v Kutné Hoře i přímo na portále Turista.cz.

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: