Společnosti bojující za lidská práva vyvěsily v Turecku netradiční duhovou vlajku

4. 8. 2021 | Kristýna Vozková
Vyvěšení LGBT vlajky v Turecku sice není trestné, ale přesto jsou často ti, kteří se ji odváží vztyčit pronásledováni státními autoritami. Greenpeace, Amnesty International a čtyři další organizace si proto pronajaly billboardy vedle sebe a vytvořily improvizovanou Pride vlajku. Jako jednotliví zadavatelé ale přišli vlastně jen s jednobarevnými billboardy.

Vyvěsit v Turecku duhovou vlajku sice není zakázané, ale přesto se vám to nemusí vyplatit. Stejně jako několika studentům Bosporské univerzity v Istanbulu, kteří jsou za tento akt aktuálně souzeni. V tomto pro menšiny nepřátelském prostředí se šest nevládních organizací bojujících za lidská práva rozhodlo vyvěsit poněkud netradiční LGBT vlajku a dát tak najevo svůj postoj vůči homofobii. Pronajaly si několik vedle sebe stojících billboardů v istanbulských čtvrtích Bebek, Izmir a Çeşme a kromě celobarevné plochy v barvách jednotlivých organizací je doplnily ještě o slogany souznící s jejich poselstvím a šířící myšlenku rovnosti, tolerance. 

Žlutá plocha Amnesty International hlásá:Všichni lidé se rodí svobodní a sobě rovni v právech.”  Zelený billboard Greenpeace pak: Všichni společně pro Zemi.

Červená Change.org tvrdí, že změny dosáhneme pouze společnými silami”, oranžová Support to Life pak podporuje život, aby vytvořila rovnoprávný svět”.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: