Štve vás Facebook chat? Messenger app je nyní i na desktopu

15. 4. 2015 |
„Zlaté ICQ," říkáte si po každém použití Facebook chatu. Nyní naštěstí přichází smysluplná alternativa. Facebook vypustil i webovou verzi své Messenger aplikace.

Facebook je sice obdivuhodným generátorem miliardových zisků, ale většině uživatelů se nevybaví při používání jeho chatu zrovna slova uznání. Staré ICQ předčí z uživatelského hlediska Facebook chat nikoliv o délku několika koňů, ale zaoceánských parníků. I pro uživatele Facebooku na počítačích je zde nyní nová možnost smysluplné alternativy. Facebook zveřejnil i webovou verzi své aplikace Messenger.Na podzim 2014 Facebook odstranil možnost chatu ze své mobilní aplikace a ponechal pro komunikaci mezi přáteli na mobilu jen Messenger. Nutnost stahování aplikace navíc tehdy velké množství lidí naštvala, ale časem se stalo to, co dosud u všech větších změn na Facebooku: zvykli si.

„Žádat lidi, aby si nainstalovali další aplikaci, je jen krátkodobou bolestí. Když jsme se ale chtěli zaměřit na to, aby to fungovalo dobře, museli jsme vytvořit dedikovanou aplikaci zaměřenou na jednu věc," uvedl později Mark Zuckerberg během jeho podzimního Q&A setkání.  Odříznutí chatovací služby od Facebooku naštěstí na desktopu prý nehrozí. Dle mluvčího největšího sociálního média se jedná jen o další možnost navíc, která umožňuje soustředit se na komunikaci bez vyrušení.

Až si s vámi někdo začne povídat na Facebooku, otevřete si stránku messenger.com. Určitě vám na ní půjde komunikace lépe.

Zdroj: Mashable


Tip redakce:

Facebook se snaží svou Messenger aplikaci využít na více způsobů. Nedávno oznámil, že skrze ní bude možné platit. To oceníte třeba při rychlém vyrovnání mezi přáteli poté, co jeden z nich zaplatí účet v restauraci.

Na nedávné vývojářské konferenci F8 pak oznámil, chystá Messenger for Business, aplikaci pro komunikaci firem a zákazníků, která by měla nahradit komunikaci přes e-mail.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: