T-Systems mění Mnichov na město cloud computingu

12. 10. 2010 | TAM
O cloud computing mají německé firmy zájem. Horší to je však s počítačovou infrastrukturou technologických parků, která často není schopna krýt poptávku. Nyní by vše mohlo být jinak. Přibližně po roce od zahájení prací spustila společnost T-Systems prostory nového ambiciózního datového centra.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

O cloud computing mají německé firmy zájem. Horší to je však s počítačovou infrastrukturou technologických parků, která často není schopna krýt poptávku. Nyní by vše mohlo být jinak.
Přibližně po roce od zahájení prací spustila společnost T-Systems prostory nového ambiciózního datového centra. Spolu s propojeným záložním centrem v Euroindustrieparku v Mnichově a základním datovým centrem v bývalém bunkru v Allachu disponuje T-Systems plochou pro servery o velikosti dvou fotbalových hřišť. To dělá z Mnichova lokalitu s největším datovým centrem v Německu, kterou využívá například Shell, Philips nebo Linde.

„Požadavky na cloud computing rostou ze strany zákazníků velmi rychle,“ říká Olaf Heyden, ředitel společnosti T-Systems v Německu, který je odpovědný za více než 70 datových center po celém světě. „Veškeré nové prostory používáme pro provoz cloud computingu a souvisejících aplikací. Zdvojnásobili jsme velikost prostoru během uplynulých osmi měsíců a formou cloud computingu poskytujeme například SAP aplikace.“

Společnost T-Systems také při rozšiřování datového centra poprvé využila zkušenosti z testovací laboratoře v Mnichově. V rámci projektu DataCenter 2020 se výzkumníci T-Systems a společnosti Intel zaměřili na optimalizaci spotřeby elektrické energie. Jedním z ukazatelů efektivity využití energie je ukazatel PUE (Power Usage Effectiveness). Ukazatel udává poměr celkové spotřeby elektrické energie datového centra v porovnání se spotřebou samotných serverů. Čím je hodnota PUE nižší, tím je datové centrum efektivnější. Současná datová centra dosahují průměrné hodnoty PUE kolem 1,8. To znamená, že 80 procent celkové spotřeby je využito na klimatizaci, osvětlení a záložní zdroje. V budoucnosti má být hodnota PUE snížena na úroveň 1,3.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: