The Beat – kříženec Google Street View a Instagramu dává fotografiím nový význam

4. 1. 2013 | Petr Michl
Okořeňte si všudypřítomnost snímků z Google Street View lidským rozměrem fotek z Instagramu. Projekt The Beat nabízí unikátní spojení na jednom místě.

Instagram není jen o sdílení fotografií, ale často také o prozrazování, kde zrovna jsme. Aplikace byla navíc před nedávnem vylepšena i tím, že si uživatelé můžou své snímky prohlédnout i na mapě tam, kde byly pořízeny. Nepostradatelnou online pomůckou pro zobrazení, jak to někde skutečně vypadá, se stal Google Street View (GSV). Velkou výhodou je, že je téměř všude, negativem zase, že je to jen panoramatická momentka pořízená z pomalu jedoucího automobilu. Občas nechybí náznak příběhu, ale tváře jsou rozmazány a detaily chybí. Instagram je pravý opak, je spíše na detaily, postrádáme širší kontext.

 

Projekt The Beat obě dvě služby spojuje. Snímky ulic či budov tak jsou přiblíženy fotografiemi přátel, kteří sedí na pivu, detaily zboží u stánků na tržišti, jež nemohly být z GSV zřejmé, a nepřeberným množstvím jiných snímků, které dodávají vyfoceným adresám lidský rozměr.

 

Většinu obrazovky vyplňuje snímek z GSV. V levém horním rohu ho překrývá fotografie z Instagramu a na dolním okraji je k vidění k ní náležící popisek, v pravém horním pro změnu lokace a čas, kdy byla nahrána.

 

Fotky z GSV se vždy týkají jednoho okamžiku a z logiky věci to je pokaždé za světla, díky The Beat a obrázkům z Instagramu můžeme vidět západ slunce nebo třeba den, kdy se na hlavní třídě pořádá slavnostní pochod.

 

Nemusíte být odkázáni jen na Slideshow s náhodným výběrem. V Search políčku lze zadat novou polohu, takže můžete vidět třeba poslední Instagram snímky z Prahy či Brna. Místo nahrání fotky se pokaždé nemusí rovnat místu jejího pořízení, což někdy koncept spojení se snímky z GSV sráží. Vyhledávání nicméně funguje i na bázi hashtagů.

 

The Beat se v něčem podobá projektu „This is Now!“, který zobrazuje aktuální výběr fotografií primárně z devíti světových velkoměst. The Beat je nicméně o poznání zábavnější právě díky zasazení do kontextu ulice, kde byly fotografie pořízeny. Bohužel není stránka zatím příliš stabilní, páruje opravdu velké množství dat. Pokud vám na první pokus nepůjde, zkuste to určitě za nějaký čas znovu. Stojí to za to.

Zdroje: sm.rutgers.edu/thebeat, now.jit.su, www.theatlantic.com

Štítky dokumentu: Google Instagram Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.