Timeline již brzy pro každého

25. 1. 2012 | PM
Dohady jsou potvrzeny, během několika týdnů bude Timeline zaveden povinně.

Před novou podobou vašeho facebookového profilu již neutečete. Jedna z největších změn v dosavadní historii nejpopulárnější sociální sítě se totiž stává pro uživatele povinnou. Nyní dávejte pozor. Až se tak stane, budete mít jen 7 dnů na to, abyste schovali cokoliv, co chcete uchránit před zraky ostatních.

 

Přirovnání Timeline k deníku je asi trochu přehnané, ale listování zpět v čase je velice jednoduché. Ne zrovna lichotivé fotografie z pitky po maturitě si tak může váš potenciální zaměstnavatel najít snadněji než kdy předtím. Podobně to platí i pro obyčejné statusy či linky, které se dosud rychle ztratily v záplavě dalších do „neuklikatelna“. Velký modrobílý bratr dokonce dává i příležitost k dodání informací z vašeho života před Facebookem, k jednotlivým životním událostem jde přidávat jejich letopočty. Mnoho lidí se tak jistě rádo podělí o data sňatku, narození dítěte nebo přestěhování do nového města.

Timeline by měl naskočit všem během několika týdnů. Ti, co si ho chtějí spustit sami, tak mohou už nějakou dobu učinit. Výchozí adresou pro takový krok je Introducing Timeline. Ti, co se spíše děsí týdenní lhůty na zakrytí příliš soukromých příspěvků, ocení návod, jak to rychle a efektivně udělat.

 

I ten je k dispozici. U příspěvků, které nechcete na své Timeline, klikněte na symbol tužky a vyberte jeho smazání nebo skrývající možnost "Hide form Timeline". Další metodou je změna nastavení soukromí na „pouze já“. Včera byl pak uveden nový nástroj Activity Log, jenž umožňuje přehledný souhrn všech vašich příspěvků a aktivity až do dne číslo 1, kdy jste si založili účet. Je to tak přehledný nástroj pro vytvoření si představy o tom, co budete chtít v Timeline eliminovat. Navíc ho vidíte jenom vy.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: