Tipy přímo od zdroje: jak vylepšit fotografie na Instagramu

11. 2. 2021 | Petr Michl
Instagram je ryze vizuální sociální síť. Bez hezkých nebo minimálně zajímavých fotografií a videí se na ní neobejdete. Její vlastník Facebook proto přišel s tipy, jak dosáhnout uspokojivého vizuálu.

Instagram je ryze vizuální sociální síť. Bez hezkých nebo minimálně zajímavých fotografií a videí se na ní neobejdete. Její vlastní Facebook proto přišel s tipy, jak dosáhnout uspokojivého vizuálu.

V rámci programu Boost My Business vytvořil video přinášející podněty k tomu, jak k focení přistoupit tak, aby snímky ve feedu Instagramu nebo ve Stories nezapadly.

Dané video se zabývá produktovou fotografií, ale principy, které sdílí, jsou aplikovatelné i na jiné druhy vizuálů. Konkrétně to jsou.

  • Používejte tripod a dodatečné osvětlení (například tzv. ring light).
  • Když nemáte vyladěné osvětlení v interiéru, může vám dopomoci k profesionálnímu vizuálu natáčení venku.
  • Natáčejte a foťte z více úhlů.
  • Používejte filtry Instagramu či dalších editačních nástrojů.  Tak, aby vaše záběry zazářily, ovšem ne aby ztratily přirozenost.
  • Na konci přidejte jeden nebo dva GIFy, jednoduše tak vyjádříte emoce.
  • Vaše copy by měla být krátká a neměla by jí chybět výzva k akci.

Samozřejmě ani tyto tipy nemusí sedět každému a za každé situace. Vyzkoušet je a zvládat je používat v praxi vás ovšem nasměruje na cestu, kdy budou vaše výstupy trvale „Instagram friendly“ — a přesně tuto schopnost potřeba stále mnoho značek vylepšit.

Pro příběh značky Woodland Gift Co. vstupující na Instagram se můžete podívat na delší video níže.Zdroj: Facebook for Business

Štítky dokumentu: Facebook Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: