Toto jsou nejlepší reklamy Super Bowlu 2021

8. 2. 2021 | Milada Zemanová
Tento rok byl Super Bowlu kvůli koronavirové pandemii v řadě věcí jiný, nicméně značky se stále derou o jeho reklamní čas. Připravili jsme pro vás výběr těch nejoriginálnějších.

Letos se konal již 55. ročník Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu. Tato oblíbená událost se tentokrát odehrála na Raymond James Stadium v Tampě, kde proti sobě nastoupily týmy Kansas City Chiefs a Tampa Bay Buccaneers. Tom Brady dovedl Tampu k vítězství a tato legenda NFL ve 43 letech oslavila už svůj 7. titul. 

Super Bowl není oblíbený jen sportovním i fanoušky. Diváci se v poločasech těší i na koncerty populárních hudebníků a pro firmy je to unikátní šance, jak se zviditelnit reklamou. Popularita akce se odráží i na ceně reklamního času, který se rok, co rok zvyšuje. Zatímco v roce 1968 stál 30sekundový spot 54 500 dolarů, v roce 2001 to bylo přes 2 miliony dolarů, v roce 2020 tento spot stál 5,6 milionů dolarů. Ve stejné výši se pohybovala cena i letos.

Stadion mohl být obsazený jen ze třetiny a část vstupenek obdrželi zdravotníci coby poděkování za svůj boj s koronavirem. Přesto se však očekává, že bude Super Bowl sledovat přes 100 milionu Američanů. A právě na ně cílí desítky reklamních spotů různé kvality. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších, které letošní ročník přinesl.

Emotivní reklama od Jeepu chce znovu propojit Američany

Terénní vozy Jeep bývají spojovány se silným výkonem a výdrží. Během Super Bowlu však tato značka vsadila na emoce a solidaritu. Její reklamní spot vypráví o malé kapličce, která se nachází uprostřed Spojených států amerických. Kapličce, kde je každý vítán. Značka Jeep si uvědomuje, že je mezi lidmi v poslední době mnoho rozdílů, odlišnostmi preferencí v prezidentských volbách počínaje. Nicméně se snaží lidi spolu s Brucem Springsteenem přesvědčit, že své rozdíly mohou překonat a společně dosáhnout skvělých cílů.

Hrdinové zachraňují piva Bud Light

Značka piva Bud Light během posledních let představila řadu reklam z různých prostředí. Sdílela příběhy odehrávající se v současnosti, příběhy rytířské i prehistorické. Během Super Bowlu se tyto postavy musely spojit, aby zachránily kamion převážející právě Bud Light.

Alexa získává novou atraktivní schránku

Hlasový asistent Alexa od Amazonu se průběžně vyvíjí a mění se i jeho vzhled. V reklamě, kterou ještě před zahájením Super Bowlu vidělo na YouTube více než 60 milionů lidí, na sebe Alexa vezme podobu atraktivního herce Michaela B. Jordana. Mezi manželským párem tato změna vyvolá řadu konfliktních situací.

Mila Kunis lže svému manželovi do očí

Na Super Bowlu letos nechyběly ani chipsy Cheetos. Ty do svého příběhu obsadily reálný manželský pár, herce  Ashtona Kutchera s jeho ženou Milou Kunis, a zpěváka Shaggyho. Mila Kunis pravidelně ujídá chipsy svému manželovi, a ačkoliv má ústa i prsty zbarvené do oranžova, tak tvrdošíjně opakuje, že ty chipsy nevzala. Pokud vám melodie celého spotu přijde povědomá, tak se nemýlíte. Jde o alternaci ke skladbě It Wasn’t Me od Shaggyho, která měla premiéru v roce 2002.

Originální klip si připomeňte níže.

Hvězdy na jednom místě

Celebrity jako Serena Williams, Maluma, Lucy Liu, Sylvester Stallone, Megan Fox a Usher se potkaly v reklamě na přírodní ovocné nápoje Michelob ULTRA. Protože některé věci jsou originál a jiné laciné náhražky.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: