Twitter má usnadnit používání hashtagů

5. 8. 2014 | Petr Michl
Už žádné hádání, co by prapodivný hashtag mohl znamenat. Twitter testuje náhledy jejich významů.

Twitter dokáže být někdy uživatelsky nepřívětivý. Není výjimkou, že jsou hashtagy na první pohled nesmyslnou změtí písmen a musíte je prokliknout, abyste poznali, zdali se za nimi skrývá smysluplná konverzace. The Wall Street Journal nyní objevil testování nové funkce, která by tento nedostatek mohla odstranit.

Hledání hashtagů v aplikaci Twitteru pro iOS ukazovalo také náhled jejich významu. U #hhldn tak byl název Hacks Hackers London, u #rt Russia Today, u #manutd Manchester United a u hashtagu #oitnb název dokumentární série z amerických věznic Orange Is the New Black. Ano, 140 znaků je málo a názvy některých médií, týmů, událostí či názvů jsou prostě příliš dlouhé, aby je bylo možné použít jako hashtag celé. Zároveň jsou ve své zkrácené podobě na první pohled ne zcela srozumitelné.

WSJ dále zpozoroval i další test nabídky hashtagů používaných uživateli ve vaší fyzické blízkosti. Opět obzvláště užitečné vylepšení na různé konference a akce, kde si nejste jisti oficiálním hashtagem.

Právě nepříznivě uživatelsky vyřešené filtrování je vnímáno jako jedna z překážek vyššího růstu uživatelů Twitteru. Minimalistický koncept Twitteru a jeho zaměření na text bylo bráno zprvu tak doslova, že se například vnímalo jako velký posun, když Twitter povolil náhledyk tweetům připojeným obrázků ve feedu - něco, co mělo být přítomné snad od začátku. Náhledy významu hashtagů jsou další z šikovných funkcí, která nikomu neuškodí a většině uživatelů pomůže. Doufáme tedy, že se přehoupne z testovací fáze i do běžného používání.

Zdroj: The Wall Street Journal

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: