Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Twitter otřásá svými základy. Umožní řazení příspěvků vybrané algoritmem

Čas nového Twitteru nastal. Léta odolávání jsou u konce a tato sociální síť ztrácí další ze svých šperků. Nově bude přidán algoritmus zobrazování tweetů, které se už nebudou řadit chronologicky, ale podle relevance.

Tato změna se projeví výhradně na přání uživatele, alespoň prozatím. Dnes neuvidíte výsledek tohoto updatu, pokud si sami zobrazování tweetu nepřeměníte v nastavení účtu.


To se ale v nejbližších týdnech změní. V podstatě dojde k prohození způsobu řazení a jako primární nastavení se budou zobrazovat tweety podle relevance. Důležitou zprávou však je, že v nastavení bude stále možné svojí timeline ovlivnit a rozhodnout se, zda chceme příspěvky vidět řazeny chronologicky či podle relevance. 

Tento krok je vlastně přirozeným vývojem prvku „Zatímco jste byli pryč...“, který Twitter zakomponovat před rokem. Když jste celý den mimo Twitter a najednou se rozhodnete pro zkontrolování novinek, tak vám neuniknou žádné hlavní zprávy, což je užitečné narušení chronologického uspořádání příspěvků.

Michelle Haq, produktová manažerka, která stojí za změnou timeline pro server Fast Company, řekla: „Snažíme se pro každého uživatelé obstarávat ty informace, které ho zajímají. Pokud sledujete fotbalové hráče, tak uvidíte více zpráv z fotbalu. Uděláme tak Twitter více přístupný širší škále lidi.“

Portál The Verge dokázal vypátrat 2 uživatele, kteří již pár měsíců novou timeline testují, ale ani jeden si ji nijak obzlášť neoblíbil. „Po čase jsem si začal zvykat, ale stejně si myslím, že je to hloupý nápad, řekl Robin Bonny. „Nový algoritmus roztrhává konverzace, což může být velmi matoucí při „živém tweetování“ a informace jsou roztříštěné po celé timeline a složitě se v nich orientuje,“ dodal k novince po několikaměsíčním užívání. Druhý uživatel, Coady DiBiase byl více pozitivní a potěšilo ho, že už mu neuniknou žádné důležité informace, které se na Twitteru objeví. „Ale je to vychýlení od základní myšlenky Twitteru,“ dodal také druhou stránku svého pohledu.

Umožnění řazení příspěvků podle relevance se nezdá jako špatný nápad do té doby, dokud všichni uživatelé mají na výběr zůstat u současného systému. Po zveřejnění této informace se do trendů dostal hasthtag #RIPtwitter na který musel zareagovat CEO Jack Dorsey a uklidnit masy lidí, které se proti této změně prudce ohradily.

Zdroje: The Verge,Fast Company,Mashable
Podobné články:
Aktuální články: