Twitter už umí i česky

7. 8. 2012 | PeMi
Twitter rozšířil svou jazykovou výbavu i o jazyky, které – přiznejme si to – jsou v světovém měřítku podružné. Došlo tak na češtinu a třeba i baskičtinu.

Twitter rozšířil svou slovní zásobu i o jazyky, které – přiznejme si to – jsou ve světovém měřítku podružné. Nyní tak došlo na češtinu, ale i baskičtinu a řečtinu. Například na katalánštinu se dostalo už v průběhu července. „Po našem“ se můžeme na Twitteru orientovat od včerejšího dne, zatím stále v betaverzi.

 

Způsob, jakým Twitter k překladům přišel, se dá označit za ukázkový příklad crowdsourcingu. Pomohli mu s ním totiž dobrovolníci skrze Překladatelské centrum. Jak je vidět z jeho aktuálního stavu, po češtinářích je stále sháňka. První prosbu na uživatele ohledně češtiny vyjádřil Twitter v blogovém příspěvku v půli května tohoto roku, kde češtinu zařadil mezi šestici nejžádanějších jazyků (společně s baskičtinou, katalánštinou, řečtinou, afrikánštinou a ukrajinštinou).

Změnu jazyka na český lze provést v nastavení, podrobný návod naleznete ZDE.

 

Podle serveru Klábosení.cz je na Twitteru 107 tisíc Čechů, počet uživatelů Google+ v České republice by měl přesahovat 309 tisíc. Zřejmým vítězem z trojice nejpopulárnějších sociálních sítí je pak Facebook s téměř 3,7 miliony uživatelů (dle Zoomsphere).

Doporučení redakce: Pokud máte pocit, že je počet místních uživatelů Facebooku nadsazený, máte s největší pravděpodobností pravdu. Podívejte se na článek Jaký je skutečný počet českých uživatelů Facebooku? odhalující, že v některých věkových kategoriích je na Facebooku údajně více lidí, než jich je ve skutečnosti v české populaci.
 

Štítky dokumentu: Facebook Google Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.