Vánoce v listopadu? Ano a pěkně šílené

20. 11. 2013 | Bednářová Daniela
Letos se koledy zpívat nebudou. Vedou instrumentální provedení. Na pořádný vánoční svetr si ale raději udělejte návrh.

Jediný, kdo se nemůže dočkat Vánoc, jsou pravděpodobně děti. Ostatní snáší vánoční období většinou s povzdechem a zaťatými zuby. Naštěstí zde máme reklamy, které nám sice Vánoce nevyženou z mysli, ale zato zaručeně pobaví.

Klasická vánoční koleda Rolničky (Jingle Bells) už byla přezpívaná a na různé nástroje zahraná nesčetněkrát. Melodii téhle písničky hrají například i basketbalisté díky tříbodovým hodům na koš. Ale Kmartu se podařilo přeci jen najít nový způsob a ještě u toho dělá reklamu na pánské spodní prádlo.

Inspiraci má toto video pravděpodobně ve jednom z vánočních vystoupení skupiny Chippendales.

Coca-Cola zase hraje na strunu retra a nostalgie. Na speciální stránce si v tomto období můžete navrhnout vlastní ošklivý vánoční svetr. Na výběr je sice z omezeného množství vzorů a barev, ale možné kombinace jsou v podstatě nekonečné. Takže pokud jste vždycky chtěli svetr s pečeným krocanem a sobem, jen jste ho nikde nesehnali, tak teď už nemusíte smutnit a můžete si jeden takový exemplář virtuálně uplést. S výtvory se dá na stránkách i soutěžit. Stačí se dostat do top 100 s nejvyšším počtem nasbíraných hlasů. A odměna je jistá. Výherci dostanou svoje výtvory v reálné podobě!

Pod kreativou této kampaně je podepsaná reklamní agentura Droga5.

Pozadu nezůstávají ani výrobci alkoholu. Balet Louskáček a jeho vánoční tematiku využila v reklamním spotu společnost Bailey's. Tento dvouminutový minifilm o dámské jízdě, kterou naruší svým neurvalým chováním pár baleťáků, byl v Británii promítán poprvé v reklamní pauze během filmu Černá labuť. Za provázanost s obsahem tleskáme, stejně tak za provedení.

 A pokud máte raději tradičnější pojetí Vánoc, i ty se dají v reklamách užít do syta. Podívejte se třeba na reklamu britského maloobchodního řetězce John Lewis.

Zdroje: www.adweek.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: