Ve vánoční reklamě Microsoftu se k paření videoher dostane i pes Rufus

4. 12. 2020 | Kristýna Vozková
Nudíte se doma u počítače? A co teprve váš pes! Ten si videohru zahrát nemůže. Nebo může? Ve vánočním spotu značky Microsoft se pes Rufus ocitá ve světě Halo, Minecraftu, proletí se v simulátoru a zavolá si se svými psími kamarády.

Značka Microsoft moc dobře ví, že se rok 2020 nesl pro většinu z nás ve znamení neustále zapnutých počítačů a televizních obrazovek. Přes den jeden videohovor za druhým a večer sledování Netflixu nebo paření videoher. Den co den. Touto rutinou ale strádali naši čtyřnozí domácí mazlíčci, kteří nás u těchto aktivit mohli leda tak znuděně pozorovat. Až doteď. Microsoft se jim to totiž ve svém vánočním spotu rozhodl vynahradit.

Minutu a půl dlouhá reklama s názvem Find your Joy” začíná záběrem na psa Rufuse, který obchází členy domácnosti s nadějí, že se jeden z nich zvedne od hovoru v MS Teams nebo hraní Halo, Minecraftu a Flight Simulatoru. Všichni jsou však příliš zabraní do svých aktivit a on se tak dočká jen pár letmých pohledů a jednoho pohlazení. Chvíli sleduje z okna svého psího kamaráda, se kterým se ale kvůli lockdownu nemůže jít proběhnout, a následně se schoulí na gauč a usíná. Ve svém snu se ocitá přímo ve světě Microsoftu. Za hudebního podkresu pohodové písně Alright od skupiny Supergrass létá i se svým kamarádem v pestrobarevných letadlech, spokojeně dovádí a poštěkává v Minecraftu a v Halo způsobí vojákovi pěkně krušnou chvilku, když mu jako aport donese zpět odhozenu bombu. Užije si uštěkaný videohovor se všemi svými psími kamarády a na závěr se ještě labužnicky vyválí na zeleném trávníku staré známé počítačové tapety.

 

Spot, který má na svědomí newyorská pobočka agentury McCann, na začátku sice působí lehce depresivně, na jeho konci se ale divák přitrouble usmívá do monitoru a – stejně jako spící Rufus – si spokojeně podupává končetinou do rytmu hudby.  

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: