Ve vánoční reklamě značky Burberry se místo v dešti tančí mezi kostkami ledu

12. 11. 2020 | Kristýna Vozková
Tak trochu jiná vánoční reklama. To vás napadne při pohledu na taneční souboj s kostkami ledu v ulicích Londýna. Značka Burberry jím dává aktuální nádech starému hitu Singing in the Rain a mezi řádky nás vyzývá k tomu, abychom vzdorovali těžkým časům společně.

Vánoční reklamy nemusí být jen o stromečcích, dárcích a cukroví. Patří k nim také pěkná zima, minimálně k těm evropským. Místo klasického sněžení ale zvolila značka Burberry pro svou vánoční reklamu trochu netradiční krupobití. Tanečníci odění do nové kolekce v ní tančí na hit Singing in the Rain a při tom rozráží obří ledové kostky padající z nebe. 

Spot nabitý tancem a vizuálními efekty produkovala společnost RiffRaff Films ve spolupráci s MegaForce. Originální choreografii pohybující se na pomezí tance a boje o holý život předvedla taneční skupina (La)Horde (Kevin Bago, Robinson Cassarino, Chantel Food a Zhané Samuels) na londýnské ulici Petticoat Lane. Vokály k tradiční melodii od Nacia Herba Browna a Arthura Freeda nazpívala Dreya Mac. 

Nejde ale jen o oblečení a spektakulární efekty. Příběh reklamy sahá až k jejímu samotnému zakladateli. Thomas Burberry vytvářel inovativní oblečení odolné proti povětrnostním vlivům, které používali i polární průzkumníci. Týmu ze společnosti MegaForce to vnuklo myšlenku postav oděných do značky Burberry vzdorujících nemilosrdným přírodním živlům. Ta je zase přivedla k ikonické scéně z filmu Zpívání v dešti. Společnost se však snažila vytvořit aktuální verzi, která by odpovídala současné situaci a metaforicky tak přetvořila déšť na kostky ledu. Zároveň místo jednoho protagonisty zvolila rovnou čtyři, protože potýkat se s nepřízní počasí i osudu je vždycky lepší společně. 

Na rozdíl od jiných svátečních reklam tak Burberry zachycuje inovativního ducha značky a zároveň v sobě skrývá mnohá poselství.  Kromě toho, že je lepší se v těžkých časech obklopit svými blízkými, nám dává i naději na lepší zítřky. Tu v klipu na jeho samotném závěru ztvárňuje tanečník, který se vítězoslavně s roztaženými pažemi vrhá do vln moře.

Zdroje: adage.com, thedrum.com

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: