Více než polovina uživatelů Facebooku chce skončit

20. 5. 2010 | ILE
Až 60 % britských uživatelů Facebooku prohlásilo, že zvažují odchod z této sociální sítě. Důvodem je především strach o ochranu osobních dat. K co nejdřívějšímu vymazání profilu se pak vyjádřila zhruba pětina z nich. S informací přišla společnost Sophos, která provedla výzkum na 1566 uživatelích.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Až 60 % britských uživatelů Facebooku prohlásilo, že zvažují odchod z této sociální sítě. Důvodem je především strach o ochranu osobních dat. K co nejdřívějšímu vymazání profilu se pak hlásí zhruba pětina z nich. S informací přišla společnost Sophos, která provedla výzkum na 1566 uživatelích.
16 % z dotazovaných navíc potvrdilo, že profil na Facebooku mají, ale využívají ho pouze pasivně - zejména k hledání informací o ostatních nebo k prohlížení fotografií. Sami však žádné zásadnější údaje ani data nesdílí.

Přestože se dá o relevanci tohoto výzkumu pravděpodobně úspěšně pochybovat (společnost Sophos se zabývá internetovou bezpečností a tento "šokující" výsledek je dobrým tématem pro PR výstupy), dobře demonstruje rostoucí znepokojení uživatelů nad situací, která uvnitř sítě panuje. Masivní exhodus, který popisuje v komentáři jeden z tvůrců výzkumu, Graham Cluley, pravděpodobně nehrozí, častější odchody uživatelů první až třetí generace jsou však vysoce pravděpodobné a vlastně i nevyhnutelné.

Ostatně protifacebookovská nálada panuje pár měsíců i v České republice. Téma opuštění Facebooku je stále populárnější, což je reflektováno zejména ve zvýšeném počtu článků, zabývajících se mazáním uživatelského profilu. Reálný dopad, které tyto mediální aktivity mají, však nebyl dosud zmonitorován.

Štítky dokumentu: Facebook Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: