Vídeňská muzea a galerie míří s nahotou na OnlyFans. Algoritmy sociálních sítí je utlačují

19. 10. 2021 | Petr Michl
Už ani obrazy klasiků si nemohou být před algoritmy sociálních sítí jisty. Explicitní obsah z vídeňských galerií proto míří tam, kde trocha kůže navíc nevadí.


Vídeň se svléká na Only Fans. Zdroj: Vienna

Výtvarné umění si bere inspiraci v kráse lidského těla. Lze dokonce říct, že jde historicky o inspirací zcela dominantní. Když ale není takové tělo „dostatečně zakryto“, může to v dnešní době vadit — zejména pak algoritmům sociálních sítí. Poznávají to i muzea a galerie po celém světě, když zjišťují, že algoritmy příliš nerozlišují mezi fotografiemi či videi „nahotinek“ ze současnosti a obrazy, na kterých jsou zřetelné sekundární pohlavní znaky. I to je důvod, proč Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu spustila na OnlyFans účet propagující tamní galerie a muzea.

Ty totiž s cenzory složenými z nul, jedniček a nulového nadhledu nedokážou často vyjít. Muzeum Albertina například přišlo o svůj účet na TikToku (na Instagramu ho má, pozn. red), na Facebooku se pro změnu neohřálo video Leopoldova muzea zachycují také obraz Kolomana Mosera, Liebespaar. V roce 2018 pro změnu modrobílá sociální síť vyhodnotila jako pornografickou sošku Willendorfské Venuše a stáhla ji z platformy.

Účet na Only Fans nese název Vienna’s 18+ content (v překladu „Obsah z Vídně 18+“) a první předplatitelé za 3 eura měsíčně mohou dokonce vyhrát vídeňskou městskou kartu nebo lístek do jedné z galerií, aby viděli explicitní nahotu také naživo, respektive naživo olejem na plátně.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: