Video mapping jako budoucnost make-upu? Video Omote posouvá technologické hranice

19. 8. 2014 | Petr Michl
Připravte se být ohromeni. „Make-up" modelek se může s použitím video mappingu měnit během setin sekundy.

Dech beroucí zvláštní efekty nejsou dnes pouze doménou filmových trháků či seriálů, ale i reklam a třeba i jen videí, které ukazují možné hranice oboru. Tím posledním případem je počin, za nímž stojí primárně Nobumiči Asai, technical director, a mág video mappingové projekce, který touto technologií již obohatil reklamy Dunlop či Subaru. Nyní vytvořil dílo nazvané Omote, jehož cílem je pouze ukázat možnosti kombinace promítaného video mappingu se sledováním pohybů tváře v reálném čase.

Tvář modelky je rozdělena na několik oblastí. Zprvu vidíme, že se její obličej může měnit okamžitě promítaným make-upem. Později jsou změny výraznější, až se stanou něčím trochu strašidelným a zároveň úžasným.

Nedá se říct, že by bylo něco podobného provedeného poprvé. Nedávno vytvořilo Adobe jako poctu všem kreativním hrdinům reklamní branže video The New Creatives, kde byly tváře vybraných vítězů Cannes Lions vylepšeny barevnými obrazy. Jednalo se ovšem o koláž prací vytvořených s nástroji Adobe Creatice Cloud, jehož součástí jsou Photoshop, Illustrator, inDesign a Dreamweaver.

Video od Adobe je rozhodně barevnější a hravější, ale Omote u nás vyhrává díky svým sci-fi kyborgským kvalitám i použité technologii. Varianta starého reklamního klišé: Víc než make-up," je v tomto případě silným podceněním.

Zdroj: Creativity-Online

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: