Virální video jako základ úspěchu zásilkové služby

2. 9. 2013 | Bednářová Daniela
I reklama na vložky a tampony se dá udělat vtipně!

Zásilková předplatitelská služba patří mezi rychle rostoucí obchodní odvětví. Každý měsíc, nebo třeba každého čtvrt roku, si můžete nechat až na svou domovní rohožku dovézt krabičku kosmetiky, ponožek a spodního prádla nebo právě holících potřeb pro pány jak nabízí Dollar Shave Club. V nabídce jsou ale i dětské krabičky nebo třeba pravidelné zásilky vína.

Dollar Shave Club se proslavil nejen svými zásilkami, ale i dost šílenými propagačními videi. I díky nim hlásila společnost v červnu 2013  200 000 aktivních uživatelů.

V jeho šlépějích se rozhodla jít i zásilková služba zaměřená jen na ženy. HelloFlo zasílá svým předplatitelkám každý měsíc balíček hygienických potřeb a navíc pár sladkostí nebo nějaký ten dárek.

Datum si může každá žena nastavit tak, aby jí balíček přišel v tu nejvhodnější chvíli v měsíci. Je zde i speciální balíček, který mohou maminky objednat svým dcerám pro případ první menstruace.

Video, kterým na sebe služba upozorňuje, si v ničem nezadá s šílenými spoty na propagaci žiletek. Spolupracovali na něm Pete Marquis a Jamie McCelland z agentury BBDO. Camp Gyno vypráví o tom, jak se první dívka na táboře, která dostane menstruaci, stane pro ostatní vedoucí a v podstatě táborovou celebritou přes hygienické potřeby a menstruační osvětu. Mladé dívce z videa sláva díky této pozici stoupne trochu do hlavy, ale pak o veškerou pozornost přijde, protože na tábor začnou chodit balíčky HelloFlo.

Zakladatelka společnosti Naama Bloom doufala, že spot bude mít alespoň 100 000 zhlédnutí. Z videa se ale rychle stal virální hit, v současné době atakuje hranici šesti milionů. Velký úspěch mělo video i u blogujících matek, které video i službu šířily dál po síti. S tím samozřejmě přišel i růst byznysu. 

Sice se těžko dá zjistit zaručený recept na virální video, ale pro Camp Gyno hrály zásadní roli tyto faktory: nový způsob v přístupu (taky jste do teď neslyšeli o něčem takovém jako je táborový gynoexpert? (maximálně táborový zdravotník nebo sestra)), humor, zobrazení trapného okamžiku v životě jako něčeho naprosto skvělého. 

Zdroje: www.mashable.com, www.helloflo.com

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: