WhatsApp kopíruje Snapchat Stories

22. 2. 2017 | Milada Zemanová
WhatsApp klonuje Stories od Snapchatu a představuje svým uživatelům vlastní funkci Status, která umožňuje posílat graficky upravené příspěvky.

Před 6 měsíci představil Instagram kopii Stories od Snapchatu a nyní stejnou funkce nabídl svým uživatelům i Facebookem vlastněný i WhatsApp. WhatsApp Status, stejně jako zmíněné Stories, umožňuje posílat upravené fotografie, gify i videa, doplněná o nejrůznější filtry, samolepky a emotikony.

"Od dnešního dne zpřístupníme nový Status, který vám umožní sdílet s přáteli a kontakty obrázky a videa v aplikaci WhatsApp, a to jednoduše a bezpečně. Ano, dokonce i vaše aktualizace Statusu jsou opatřeny koncovým šifrováním," uvádí na svém blogu WhatsApp.

Tyto příspěvky následně zmizí za 24 hodin. Stejně jako u Stories, jakmile jednou příspěvek zmizí, tak je odstraněn napořád a není jej možné obnovit. Odlišnost lze nalézt u videí, která mohou být dlouhá až 45 sekund. Snapchat i Instagram aktuálně nabízí pouze 10sekundová videa.

Dalším rozdílem je, že v rámci WhatsApp Status budou příspěvky uživatelů viditelné jen těm, kteří se nachází v jejich kontakt listu. U Stories tyto příspěvky totiž vidí i lidé, které ani uživatel nemusí znát.

Jak bude WhatsApp Status fungovat, ilustruje video níže.

Beta testování nové funkcionality bylo spuštěno již v listopadu loňského roku a nyní je již plná verze celosvětově plně k dispozici pro platformy iOS, Android i Windows Phone.

Toto rozšíření vytvořilo i prostor pro inzerci. Pokud by WhatsApp také využil principu Snapchatu, mohly by se jednotlivé reklamní příspěvky zobrazovat mezi konkrétními Statusy od přátel.

V současnosti má WhatsApp 1,2 miliardy uživatelů měsíčně, uživatelé rozesílají 60 milionů zpráv denně, z čehož je 3,3 milionů fotografií, 760 milionů videí a 80 milionů gifů.

Zdroje: Techcrunch, Whatsapp, Inferse

Štítky dokumentu: Facebook Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: