Xbox bojuje s osamělostí seniorů pomocí videoher

11. 2. 2021 | Barbora Vičarová
Jeden ze tří seniorů se cítí osamělý, lidé se od sebe oddalují a vnoučata toho o svých starších rodinných příslušnících mnohdy moc neví. Právě s tím bojuje Microsoft Xbox v nové kampani, která propojuje generace skrze hraní videoher.

Osamělost seniorů je dlouhodobým problémem, který se v reklamních kampaních snaží adresovat leckterá značka. Microsoft Xbox se však rozhodl uchopit téma poměrně originálním způsobem. Společně s londýnskou agenturou McCann tak vznikla nová kampaň, která vnoučata s jejich babičkami a dědečky propojuje skrze produkt, který je mladším generacím vlastní – a je to Xbox sám. 

Celá kampaň s názvem Beyond Generations si klade za cíl řešit generační propast a sbližovat věkově vzdálené rodinné příslušníky právě pomocí hraní na konzoli Xbox. Mladí hráči tak mohou předávat své technologické a herní zkušenosti starším výměnou za jejich životní nadhled a vyprávění. A výsledek je velmi roztomilý.

V krátkém spotu dokumentárním okem sledujeme vztahy reálných rodinných příslušníků – například chlapce Jamese a jeho pratety Mary, kteří žijí daleko od sebe a téměř se neznají. Rozpačité seznamovací začátky rychle prolomí jejich společná účast ve videohře, díky které se rozvine i jejich osobní vztah a rodinné pouto. 

Kreativní ředitel z McCann London, Sanjiv Mistry, vysvětluje:

„Tato iniciativa je nám velmi blízká, protože ukazuje, jak láska ke hrám dokáže měnit lidské životy. Čím více lidí znovu zabalí a daruje svoji starou konzoli seniorovi ve své blízkosti, tím se bude méně z nich cítit osaměle a opuštěně.” 


Součástí kampaně je pak aktivita zvaná ReBoxing, díky které se do unikátního experimentu můžete zapojit i vy sami. Xbox vám na svém webu poskytne speciální reboxovací návod – vytisknout si můžete průvodní darovací dopis pro seniora, seznam součástek a speciální popisky, díky kterým senior ihned pochopí, jak vše zapojit a zprovoznit. Znovu tak můžete zabalit svoji starou konzoli v momentě, kdy přecházíte na novější model. Ten starý pak máte darovat seniorovi ve svém okolí, který s gamingem nemá zkušenost a právě jeho můžete do hraní zasvětit a udělat z něj svého nového herního parťáka.


Kam dál? 

x

Paření her může mít na vaše snění zásadní vliv. Filmový režisér Taika Waititi uvádí krátký film Lucid Odyssey, v němž se ponoříte do lucidních snů, které mívají hráči Xboxu po večeru stráveném hraním svých oblíbených kousků.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články: