YouTubeři zbohatnou. Fanoušci jim budou moci nově posílat peníze při streamech přes Super Chat

17. 1. 2017 | Zuzana Horáková
Budou YouTubeři méně závíslí na příjmech z reklamy a z product placementu? Funkce Super Chat jim má pomoci zpeněžit živá vysílání přímo na YouTube skrze odměny od diváků.

 

 

YouTube představil novou funkci Super Chat, která má pomoci tvůrcům vydělat peníze přímo od fanoušků. A to s pomocí darů zasílaných v průběhu živých vysílání přímo na YouTube.

Pokud bude chtít fanoušek podpořit svého oblíbence, tak mu může poslat částku dle vlastní volby a následně vložit komentář, který vydrží na chatu až 5 hodin. V podstatě je to výměna peněz za pozornost. Transakci lze provést skrz YouTube, YouTube Gaming nebo Android zařízení.Někdo, kdo sleduje živý přenos, tak může poslat peníze a tím si vlastně koupit Super Chat. Takto si získá ještě více pozornosti od oblíbeného YouTubera. Zprávy v chatu zůstávají k náhlednutí po dobu 5 hodin,” říká produktová manažerka YouTube Barbara MacDonaldová. V současnosti nebude Super Chat k dispozici pro uživatele operačního systému iOS.

 

 

YouTubeři, kteří si vydělávali dary od diváků během živého vysílání, k tomu dosud používají různé platformy. Streaming je tradičně spojený s hraním her a pro něj je přímo určen Twitch, který také vlastní Google. Na něm dlouhodobě působí asi nejoriginálnější český streamer FattyPillow. Jeho výjimečnost spočívá mimo jiné v tom, že v jeho vysílání nejde primárně o hraní her, ale o osobní historky a komentáře. Streaming hraní počítačové hry je ovšem na Twitchi podmínkou, takže FattyPillow často prostě jen vypráví proud sprostě humorných bizarností a na obrazovce se objevuje herní sekvence jen tak mimoděk. 

 

Jelikož má početné fanoušky i mimo Twitch na YouTube, kam potom své streamy přehrává, mohl by pro něj mít Super Chat význam.

 

To samé může platit i pro YouTubera z kanálu StandaShow, který během svých streamů nazvaných Povídání u pivka získává peníze od fanoušků díky platformě Stream Pro.

Čeští streameři si ale na Super Chat budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Zatím je nová funkce od YouTube v beta verzi, která je dostupná předním uživatelům jako například iHasCupquake, Great Library nebo Alex Wassabi. Ostatní uživatelé starší 18 let si budou muset počkat na plnou verzi do konce ledna tohoto roku. A ne všichni se ji dočkají, roll out je zatím plánován jen v omezeném počtu zemí.

Zdroje: YouTube, TechCrunch

Štítky dokumentu: Podpora prodeje YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: