Zájem o Facebook u mladých dívek přerůstá v závislost

7. 7. 2010 | TMJ
Co je první věc, kterou ráno udělá mladá dívka západní kultury? Zkontroluje, co nového se odehrálo na Facebooku. Ne, to není vtip. To je tvrdá realita, popisující trend, který se co nevidět projeví i u nás. Z výzkumu společnosti Oxygen Media a Lighspeed Research, kterou zveřejnil server Mashable.com totiž vyplývá, že mladí jsou na Facebooku skutečně čím dál tím víc závislí.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Co je první věc, kterou ráno udělá mladá dívka západní kultury? Zkontroluje, co nového se odehrálo na Facebooku. Ne, to není vtip. To je tvrdá realita, popisující trend, který se co nevidět projeví i u nás.
Z výzkumu společnosti Oxygen Media a Lighspeed Research, kterou zveřejnil server Mashable.com totiž vyplývá, že mladí jsou na Facebooku skutečně čím dál tím víc závislí. A děvčata jsou na tom o poznání hůř než chlapci.
21% žen mezi 18-34 lety například prohlíží svůj Facebookový profil uprostřed noci. A celá třetina se na Facebook podívá okamžitě po probuzení. Dokonce ještě dříve, než odejde do koupelny.
Odborníci varují, že spolu s těmito projevy závislosti se budeme stále častěji setkávat s nervozitou v případě, že jsme offline, nutností kontrolovat Facebook častěji v průběhu dne, případně kladení zbytečného důrazu na informace, které jsou na Facebooku obsažené - což otvírá další prostor pro manipulaci a negativní působení včetně cyberšikany.
Děvčata jsou navíc zasažená těmito jevy více než chlapci - zejména z toho důvodu, že je pro ně Facebook více nástrojem networkingu než pro chlapce. Za jeden z nejdůležitějších socializačních nástrojů totiž Facebook považuje až 63% dotazovaných dívek.

Štítky dokumentu: Facebook Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: